W dniu 08.05.2019 r. w Akademii Wojsk Lądowych  zakończył się „Kurs kwalifikacyjny dla kandydatów na stanowiska dowódców kompanii (równorzędnych). Pion funkcjonalny: dowódczy (na stanowiska o STE. kapitan)” kod 8250001; który trwał od 04.03. 2019r. do 08.05.2019r.

Był to drugi z kursów w nowym programie szkolenia, w którym wykorzystano system pogłębiania wiedzy „E-lerning” oraz  komputerowy system symulacyjny .

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Instytutu Dowodzenia  płk dr Lech PLEZIA, któremu meldunek złożył Dowódca 3 Batalionu szkolnego ppłk Marcin Golisz.

Płk dr Lech PLEZIA podsumował wyniki uzyskane w trakcie szkolenia. Wyraził duże zadowolenie z przebiegu szkolenia kursowego i właściwego zaangażowania ze strony słuchaczy oraz wręczył świadectwa ukończenia Kursu Kwalifikacyjnego dla wszystkich uczestników.

Na wyróżnienie zasługują następujący słuchacze :

Korpus osobowy: wojska lądowe,

grupa osobowa Pancerno-Zmechanizowana;

por. Patryk KOROROŚ;

por. Iwona WRÓBLEWSKA;

ppor. Krzysztof STEFANIAK.

grupa osobowa Inżynierii wojskowej;

por. Michał PIŃKOWSKI

Korpus osobowy; Rozpoznania i walki elektronicznej,

grupa osobowa Rozpoznania ogólnego;

por Wiktor TARNOWSKI

Na zakończenie zbiórki ppłk Marcin Golisz życzył wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.