W dniach 18-19 maja br. w lasach niedaleko miejscowości Wołów odbyło się drugie szkolenie połączone członków sekcji z pierwszego roku 2 batalionu szkolnego z zakresu działań w terenie lesistym.

Celem szkolenia było zweryfikowanie i doskonalenie umiejętności, które podchorążowie zdobyli na treningach i wykładach organizowanych przez starszych kolegów. W czasie tych dwóch intensywnych dni mieli okazje sprawdzić się w takich zagadnieniach jak:

• nawigacja w terenie lesistym, poruszanie się w szyku drużyny oraz pokonywanie przeszkód liniowych,
  • reakcja i zrywanie kontaktu ogniowego, zatrzymywanie w obronie okrężnej,
  • rozpoznanie i zakładanie bazy przejściowej, bytowanie,
  • medycyna pola walki według akronimu M.A.R.C.H.E., ewakuacja rannego z pola walki, nadawanie meldunku MEDEVAC i MIST.

Szkolenie to pozwoliło członkom Sekcji doskonalić zdobyte już umiejętności, a także poznać nowe elementy taktyki. Podczas szkolenia członkowie Sekcji doskonalili także pracę na broni oraz zakładanie opasek uciskowych.

Autor: st. szer. pchor. Filip SIOREK