W dniu 25.05.2019 r. Kompania Honorowa AWL wystawiona z 15 kompanii szkolnej dowodzona przez kpt. Jakuba LASKOWSKIEGO brała udział w obchodach 71 rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego w Świdnicy.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w Katedrze Świdnickiej, a sama msza odprawiona w  intencji ojczyzny, za ofiary systemu komunistycznego. W drugiej części uroczystości odbyły się na pl. św. Małgorzaty, gdzie przy tablicy upamiętniającej zamordowanych w Katyniu oraz Dębie Pamięci poświęconym kapitanowi Tadeuszowi Chołocińskiemu, po oficjalnych przemowach  dowódca 1 batalionu szkolnego ppłk Bartosz SYLWESTRZAK wraz z podchorążymi szer. pchor. Marleną SZCZYGLEWSKĄ oraz st. szer. pchor. Sebastianem CZYETYRBOK złożyli wiązankę w imieniu AWL oraz zapalili symboliczne znicze.

W wydarzeniu uczestniczyli kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń patriotycznych oraz mieszkańcy.