W dniu 09.06.2019 r. podchorążowie 15 kompanii szkolnej rozpoczęli szkolenie poligonowe wymarszem z MSD mającym na celu osiągnięcie rejonu zgrupowania poligonowego w m. RAKÓW WIELKI.

W ramach oficjalnej inauguracji szkolenia kpt. Jakub LASKOWSKI złożył Szefowi Pionu Ogólnego płk. Jackowi SZLĘKOWI meldunek o gotowości pododdziału do szkolenia w ramach zgrupowania poligonowego. W uroczystym apelu brali również udział: zastępca dyrektora Instytutu Dowodzenia płk Czesław DĄBROWSKI, dowódca 1 batalionu szkolnego ppłk Bartosz SYLWESTRZAK oraz wykładowcy będący i instruktorzy.

Podczas zgrupowania poligonowego podchorążowie realizować będą zajęcia praktyczne z zakresu z taktyki ogólnej, OPL i POPL, OPBMR, BLOS, atletyki terenowej oraz TiPS.

Zgrupowanie poligonowego jest ostatnim sprawdzianem dla podchorążych 15 kompanii szkolnej po rocznym okresie szkolenia w AWL.