W dniach 21-28.06.2019 r. podchorążowie i słuchacze 12 miesięcznego Studium Oficerskiego na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej z 3 batalionu szkolnego realizowali szkolenie poligonowe w OSPWL Wędrzyn.

Zasadniczym celem szkolenia było przygotowanie do działania w terenie zabudowanym i lesistym w warunkach najbardziej zbliżonych do panujących na polu walki.

W czasie zgrupowania poligonowego podchorążowie odbyli szereg zajęć praktycznych z przedmiotów takich jak: Taktyka Wojsk Obrony Terytorialnej, Rozpoznanie Wojskowe i Armie Innych Państw oraz realizowali szkolenie ogniowe. Wykorzystując bogatą infrastrukturę OSPWL podchorążowie doskonalili i sprawdzali swoje umiejętności podczas działania m.in. na torze szkolenia wstępnego, torze przeszkód oraz w ośrodku zurbanizowanym prowadząc działania charakterystyczne dla pododdziałów lekkiej piechoty.

Autor tekstu: mjr Damian Przerwa

Autor zdjęć: st. szer. Natalia Łukasik