W dniach 09-14.06.2019 r. podchorążowie z 21 i 22 oraz 13 kompanii szkolnej specjalności wojsk aeromobilnych wzięli udział w szkoleniu spadochronowym z żołnierzami 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego.

Podchorążowie po zaliczeniu egzaminu teoretycznego i praktycznego na Ośrodku Szkolenia Naziemnego przygotowujących do skoków przystąpili do „układki”, czyli przypomnienia poprawnej techniki składnia spadochronu desantowego AD-95. Przez pierwsze 3 dni, w oparciu o statki powietrzne M28 Skytruck  należące do 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie, wykonywali skoki spadochronowe na największą w Europie pustynię - Błędowską. Następnie zostali wcieleni w składy pododdziałów, aby razem z nimi wziąć udział w działaniach taktycznych podczas zajęć zintegrowanych batalionu pozwalających poznać możliwości taktyczne, jakimi dysponują pojazdy HMMWV potocznie zwanymi Humvee. Ostatniego dnia podchorążowie udali się do Krakowa, gdzie w 6 Batalionie Dowodzenia zostali zapoznani z nowym budynkiem przeznaczonym do układania spadochronów tary desantowej oraz odbyli zajęcia z bezpiecznego posługiwania się bronią palną, korzystając z wiedzy instruktorów 16 Batalionu Powietrznodesantowego.