W dniach 06-07 lipca br. na strzelnicy LEGION w m. Wołów odbyło się szkolenie strzeleckie członków Sekcji Działań Nieregularnych z pierwszego roku 2 batalionu szkolnego.

Celem szkolenia było nauczenie i wpojenie podstawowych fundamentów strzeleckich, budowania formy strzeleckiej, oswojenia się z bronią oraz zapoznanie z podstawowymi ćwiczeniami. W czasie tych dwóch dni podchorążowie wykorzystali w sumie 250 szt. amunicji 7,62 × 39mm z karabinków AKM i AKMS i przetrenowali następujące ćwiczenia: test na celność i skupienie ze sprawdzeniem postępu następnego dnia; strzelanie w postawach stojącej, klęczącej oraz leżącej; zwroty w lewo, prawo i tył z oddaniem celowanego strzału; azybkie oraz taktyczne zmiany magazynków; para celowana, dubelt, wielostrzały; strzelanie z przystanków oraz przenoszenie ognia między celami.

Szkolenie to pozwoliło członkom Sekcji nauczenia się rygorystycznych zasad bezpieczeństwa pozwalających pracować bezpiecznie z bronią palną oraz zbudować solidne podwaliny pod dalsze rozwijanie bazy i formy strzeleckiej podchorążych.

Autor: st. szer. pchor. Filip SIOREK