W dniu 13 września  br., podczas uroczystości nowo wcieleni podchorążowie z 3 batalionu szkolnego otrzymali broń. Podchorążowie szkolić się będą w ramach  12 miesięcznego Studium Oficerskiego oraz Kursu Przeszkolenia Kadr Rezerwy.

Czterech  słuchaczy, którzy 11 września zostali przyjęci na szkolenie otrzymali z rąk Prorektora ds. Dydaktycznych  płk. dr. inż. Jacka  NARLOCHA broń osobistą. W słowach skierowanych do podchorążych uroczyście i serdecznie powitał nowych słuchaczy  gratulując im wyboru studiów w Akademii Wojsk Lądowych.

Płk NARLOCH  przypomniał, że broń jest atrybutem  każdego żołnierza, a jej posiadanie to wielka odpowiedzialność i ogromny obowiązek. Złożył również słuchaczom życzenia wytrwałości w dalszej - ciężkiej, odpowiedzialnej, ale i zaszczytnej służbie wojskowej.

Przed słuchaczami jeszcze kilka tygodni wytężonego szkolenia podstawowego i poznawania tajników żołnierskiego rzemiosła. Ostatnim elementem szkolenia będzie egzamin sprawdzający ich wiedzę i umiejętności, a jego zwieńczeniem - uroczysta przysięga wojskowa w dniu 25 października 2019 r.

Tekst i zdjęcia: AWL