W dniach 15-18 lipca br. w ośrodku szkoleniowym „Wysoki Kamień” w m. Szklarska Poręba odbyło się szkolenie podchorążych 23 kompanii szkolnej z zakresu technik linowych używanych w terenie górskim oraz wspinaczki.

W czasie intensywnego tygodnia instruktorzy przeprowadzili z podchorążymi zajęcia na temat sprzętu wspinaczkowego, budowy stanowisk, pokonywania przeszkód wodnych za pomocą mostów linowych, podchodzenia po pionowej ścianie za pomocą techniki jumerowania, zjazdu na linach, wycofu z drogi wspinaczkowej oraz zjazd z przepięciem, asekuracji górnej, używania noszy transportowych do ewakuacji rannego, poruszania się po zaporęczowanym terenie i ferratach, a także podstaw SERE A.

Szkolenie to pozwoliło zdobyć i udoskonalić podstawowe elementy niezbędne do pracy w terenie górskim, kluczowe dla prowadzenia działań w tym trudnym środowisku.