18 stycznia br. pluton pancerny z 23 kompanii szkolnej uczestniczył w zorganizowanej, z własnej inicjatywy, podróży studyjnej do jednostek wojskowych 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Podchorążowie, w ramach wizyty w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej im. Gen. Broni Stanisława Maczka w Świętoszowie oraz 34 Brygady Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego w Żaganiu, zostali zapoznani z historią i tradycjami brygad. Następnie odwiedzili Ośrodek Szkolenia Leopard w 10BKPanc, gdzie zrealizowano punkty nauczania oparte o symulatory i trenażery czołgów Leopard 2A4, i tam m.in. zapoznali się z budową wieży, podwozia oraz blokiem silnika Leoparda 2A4. W 34BKPanc przedstawiono podchorążym historię i tradycje brygady, przeprowadzono zajęcia z zakresu odpowiedzialności batalionu logistycznego w brygadzie i bazy remontowo-naprawczej w oparciu o batalion remontowy.

Dzięki ww. podróży podchorążowie wzbogacili się o nowe doświadczenia związane z poznaniem jednostek wojskowych „od środka”, żołnierzy w nich służących oraz sprzęt będący na ich wyposażeniu.

Autor: st. szer. pchor. Marcin Czajkowski