Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, 22 kompania szkolna 2 batalionu szkolnego Akademii Wojsk Lądowych, w ramach akcji „Wielkanoc z Podchorążymi” zorganizowała zbiórkę charytatywną, której celem było zebranie środków na prezenty dla podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

Trudne okoliczności pandemii w jakich przebiegają tegoroczne Święta Wielkanocne i konieczność ograniczania aktywności na świeżym powietrzu są szczególnie odczuwalne przez dzieci. W porozumieniu z wychowawcami WCOW, 22 kompania szkolna za środki zebrane w czasie trwania akcji, zakupiła pokaźną liczbę towarzyskich oraz fabularnych gier planszowych, pozwalających na zaangażowanie dużej liczby uczestników, a także klocki konstrukcyjne i inne zabawki rozbudzające kreatywność. Trafiły one razem z życzeniami w ręce przedstawicieli placówki.

Tekst: sierż. pchor. Jakub Bajorek

Zdjęcia: sierż. pchor. Remigiusz Ciok