Podchorążowie z 11. kompanii szkolnej również postanowili dołączyć się do szycia maseczek, aby wspomóc potrzebujących w tych trudnych momentach walki z koronawirusem.

Dzięki uprzejmości mieszkańca Wrocławia, Pana Bronisława, otrzymali maszynę do szycia, co zdecydowanie usprawni pracę oraz umożliwi niesienie pomocy na większą skalę. Jest to kolejny akt współpracy Akademii Wojsk Lądowych z osobami cywilnymi, dzięki któremu możliwe jest rozszerzenie działalności oraz chęci do pracy studentów Uczelni. Maseczki uszyte przez podchorążych z 11. kompanii szkolnej w pierwszej kolejności będą przeznaczone dla kolegów i koleżanek oddelegowanych do innych jednostek, jak również dla podchorążych działających bardzo intensywnie w rejonie Wrocławia, niosących pomoc z ramienia DA „Nieśmiertelni”. Cytując słowa jednej Pani podchorąży, która zainicjowała akcję szycia maseczek: „Będąc na Akademii również możemy przyczynić się do walki z epidemią i tym niewielkim gestem zadbać o bezpieczeństwo tych, którzy są narażeni najbardziej”.

Tekst: st. kpr. pchor. Zuzanna Witkowska

Zdjęcia: st. szer. pchor. Urszula Malmon