PZW "PIECHUR"

Jeśli za oknem słońce a w kalendarzu koniec maja to znak, że niebawem odbędzie się piknik rekreacyjny Akademii Wojsk Lądowych połączony z obchodami Dnia Dziecka.

Dla Koła ,,Piechur” to okazja nie tylko do zaprezentowania swojej działalności statutowej ale przede wszystkim propozycja skierowana do najmłodszych a więc dzieci.

Zaplanowana z wielkim rozmachem impreza odbyła się 25 maja w Ośrodku Jeździeckim Raków. Piękna pogoda i okoliczności przyrody sprzyjały wspaniałej zabawie i relaksowi.

Koło ,,Piechur” przygotowało dla dzieci atrakcje związane z charakterem działalności czyli wędkarstwem. Dopisała nie tylko pogoda, ale również frekwencja. Nasze atrakcje przyciągnęły wiele rodzin a zabawy nie było końca.

Najmłodsi łowili sztuczne rybki na magnetyczne wędki. Chętnych było tak wielu, że wszystkie przygotowane zestawy były w ciągłym użyciu a chwilami trzeba było czekać na swoją kolejkę nawet kilka minut. Drugim konkursem skierowanym do dzieci nieco starszych był konkurs plastyczny o tematyce wędkarskiej. Również w tej zabawie chętnych nie brakowało.

Bardzo atrakcyjną formą poznawania hobby jakim jest wędkarstwo był konkurs rzutowy. Starsze dzieci z wielkim zaangażowaniem próbowały zdobywać punkty trafiając w trzy oddalone od siebie punktowane okręgi. Kilkakrotnie w ferworze sportowej rywalizacji splątano wędki, ale instruktorzy szybo i sprawnie naprawiali powstałe szkody.

Rodzice opiekujący się uczestnikami konkursu rzutowego mogli osobiście sprawdzić się w tej konkurencji. Dla niektórych okazała się ona jednak zbyt trudna.

Dzień później w niedzielę nasza reprezentacja w składzie: kol. Sebastian, kol. Mirek i kol. Paweł, uczestniczyli w drugiej turze Mistrzostw Okręgu Wrocławskiego o Puchar „Tubertini” na kanale Odry przy ul Toruńskiej.

Umiejętności wędkarskie drużyny oraz szczęście kol. Pawła, biorącego po raz drugi udział w zawodach na tym szczeblu uklasyfikowały go na trzecim miejscu w podsektorze. Złowił łączną wagę ryb o wadze 3,225 kg. Dzięki temu oraz połowach Sebastiana i Mirka reprezentacja Koła awansowała na 11 miejsce w klasyfikacji generalnej. Serdecznie gratulujemy naszym kolegom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez koło.