SAMORZĄD STUDENCKI

W dniach 22-25.03.2018 r. przedstawiciele Rady Samorządu Studenckiego Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki – kpr. pchor. Radosław Turczyński oraz Klaudia Mulka, wzięli udział w XXX Zjeździe Komisji Uczelni Mundurowych. Gospodarzem Zjazdu była Rada Podchorążych Wydziału Wojskowo - Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Zjazd oficjalnie rozpoczął się od spotkania członków KUM-u z Władzami Uczelni, którą reprezentowali Prorektor ds. Organizacyjnych i Studenckich Pan prof. dr hab. n. med. Janusz Piekarski oraz Prodziekan ds. Dydaktyki Wydziału Wojskowo - Lekarskiego Pan dr hab. n. med. Mariusz Stępień. Obaj Panowie serdecznie przywitali przybyłych delegatów. Wyrazili również swoje zadowolenie ze współpracy z Podchorążymi, którzy wykazują się ogromną wiedzą oraz dyscypliną.

W rozpoczęciu pierwszej części obrad wziął udział Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej – Tomasz Tokarski, który wyraził swoją nadzieję na dalszy, prężny rozwój Komisji, a obecnym członkom Komisji życzył owocnych obrad.

Podczas obrad Komisja ustaliła strategię działania Komisji Uczelni Mundurowych na dalsze lata, a także omówiła projekty, które w najbliższej przyszłości chciałaby zrealizować. Jednym z takich przedsięwzięć jest Puchar Rektorów, który już niezmiennie od kilkunastu lat jest organizowany przez Komisję i również w tym roku odbędzie się w Warszawie, w dniach 13-15.04.2018 r. w Wojskowej Akademii Technicznej.

XXX Zjazd Komisji Uczelni Mundurowych stał się bardzo ważnym wydarzeniem dla Wyższej Szkoły Policji, która na mocy przegłosowanej uchwały stała się pełnoprawnych członkiem KUM-u, a nie uczelnią stowarzyszoną.

Podczas Zjazdu delegaci wymienili się swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami na istotne tematy dla studentów uczelni mundurowych. Dzięki tym obradom Komisja Uczelni Mundurowych stale się rozwija i prężnie działa.