SAMORZĄD STUDENCKI

Prawie 500 osób bawiło się w sobotę na Balu Podchorążego Akademii Wojsk Lądowych. Wśród zaproszonych gości był rektor-komendant AWL. Bal uświetnili kadeci z Akademii Wojskowej w West Point.

Podchorążowie wraz z partnerkami oraz zaproszeni goście punktualnie o godzinie 18.00 przybyli na miejsce balu, gdzie przywitał ich szpaler podchorążych w historycznych strojach. Na początku części oficjalnej głos zabrali: przewodniczący Samorządu Studenckiego sierż. pchor. Adam Kołcz i rektor-komendant AWL gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka, który podkreślał, że niezwykle cieszy go utrzymywanie tradycji organizowania balów podchorążego, w uczelniach mundurowych w Polsce. Następnie zatańczono poloneza, po którym rektor-komendant przeciął wstęgę oficjalnie otwierając bal. Goście mieli do dyspozycji przygotowane przez organizatora specjalnie na tę uroczystość sale: pałacową, kryształową, brylantową i rubinową.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele: Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, instytucji wojskowych, Komisji Uczelni Mundurowych, samorządów studenckich krajowych uczelni cywilnych, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i Wydziału Wojskowo-Lekarskiego w Łodzi.

Bal Podchorążego, organizowany z okazji Dnia Podchorążego, który ustanowiony został, by upamiętnić rocznicę rozpoczęcia powstania listopadowego, to swoiste preludium do zbliżających się głównych obchodów Dnia Podchorążego w AWL. Tegoroczne uroczystości odbędą się a Placu Wolności we Wrocławiu już 28 listopada br. Na tę okazję Akademia Wojsk Lądowych przygotowała wiele niespodzianek.

Już teraz zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie!

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch/kpr. pchor. Kornel Wasilewski