SAMORZĄD STUDENCKI

W dniach 16-19.01.2020 r. przedstawiciele Rady Samorządu Studenckiego Akademii Wojsk Lądowych: kpr. pchor. Patrycja Borucka, kpr. pchor. Aleksandra Dwojak oraz szer. pchor. Jakub Woźny wzięli udział w XXXVI Zjeździe Komisji Uczelni Mundurowych. Gospodarzem był Samorząd Studentów Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Zjazd oficjalnie rozpoczął się od spotkania członków KUM-u z JM Rektorem-Komendantem gen. bryg. dr hab. inż. Tadeuszem Szczurkiem. Przybyli delegaci zostali serdecznie przywitani przez Pana Generała, który podkreślił ważną rolę podchorążych w Siłach Zbrojnych RP oraz życzył nieustępliwości i odwagi w dalszej pracy.

W kolejnych dniach członkowie Komisji wzięli udział w szkoleniu savoir-vivre oraz zajęciach na strzelnicy. Obyły się również wybory, w wyniku których wybrane zostało nowe prezydium KUM-u. Na sesjach roboczych natomiast głównym tematem była organizacja tegorocznej edycji Pucharu Rektorów.

Tekst i zdjęcia: kpr. pchor. Patrycja Borucka