ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU


 

“Jeśli chcesz zacząć biegać - przebiegnij kilometr, jeśli chesz zmienić swoje życie - przebiegnij maraton”

Emil Zatopek, legendarny czeski biegacz długodystansowy

 

Sekcja Biegów Długodystansowych jest jedną z najprężniej działających sekcji Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki.

Istotą jej działalności jest promowanie zdrowego stylu życia oraz biegania, jako najprostszej formy aktywności fizycznej wśród studentów oraz pracowników Akademii a także kształtowanie pozytywnego wizerunku przyszłego oficera Wojska Polskiego, jako sprawnego żołnierza, dowódcy.

Celem działalności Sekcji Biegów Długodystansowych, jest ciągły rozwój sprawności fizycznej jej członków oraz regularne reprezentowanie Uczelni na zawodach ogólnopolskich, międzynarodowcy a w szczególności w ramach współzawodnictwa sportowego na szczeblu Wyższego Szkolnictwa Wojskowego oraz Wojska Polskiego.

Dla Akademii Wojsk Lądowych kultura fizyczna, to jeden z zasadniczych filarów i rolą Sekcji jest wspieranie sportu w AWL. Sport jest bardzo ważny w życiu każdego człowiek, ponieważ hartuje ducha i daje siłę, aby pokonywać wyzwania. Kształtuje sylwetkę, uczy współpracy w zespole i strategicznego myślenia.

Sekcja Biegów Długodystansowych daje możliwość rozwijania pasji, jaką jest bieganie. Studenci reprezentując Akademie mogą startować w biegach ulicznych, przełajowych, począwszy od krótkich dystansów poprzez maratony, ultra maratony
a także biegu ekstremalne.

Działalność Sekcji nie zamyka się tylko w obrębie jej członków, ale daje możliwość trenowania i reprezentowania Akademii dla wszystkich chętnych udziału w sportowej rywalizacji, w zawodach na które są wolne miejsca.

 

Zapraszamy na stronę na Facebooku Sekcji Biegów Długodystansowych:  

https://www.facebook.com/AWL-Sekcja-biegowa-FanPage-108965787226067/

 

 

Back to top