ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU


 

TRENER SEKCJI PIŁKI SIATKOWEJ MĘZCZYZN:

KPT. MICHAŁ BEJNAROWICZ

TEL 261 658 311


ZAWODNICY:

 • ppłk Mariusz Ratajczyk
 • por. Piotr Rumak
 • pchor. Marcin Kiełek
 • pchor. Patryk Wilman
 • pchor. Łukasz Piotrowski
 • pchor. Michał Faron
 • pchor. Adrian Gajowczyk
 • pchor. Bartosz Liwartowski
 • pchor. Mateusz Skuratko
 • pchor. Karol Bogucki
 • pchor. Ernest Mackało
 • pchor. Rafał Wójtowicz
 • pchor. Piotr Jastrowicz
 • pchor. Jakub Pochodaj
 • pchor. Michał Michniewicz
 • pchor. Oskar Wiśniewski
 • Paweł Malicki
 • Jakub Kubicki

 

TRENINGI:

PONIEDZIAŁEK/ŚRODA GODZINA 20.00

 


 

W inauguracyjnym meczu piłki siatkowej Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej drużyna Akademii Wojsk Lądowych wygrała 3;0 z drużyną Uniwersytetu Medycznego. Pierwszy set był zacięty, drużyny grały punkt za punkt, dopiero dobra gra w końcówce seta pozwoliła zdobyć kilkupunktową przewagę i pokonać gości(25;21). W drugim secie nasza drużyna grała spokojniej i pewniej, robiliśmy mniej błędów w rezultacie czego uzyskana przewaga pozwoliła trenerowi robić rotacje składem. Set skończył się wynikiem 25;19. Ostatni set był najbardziej emocjonujący. Rozluźnienie, które pojawiło się po dwóch wygranych setach poskutkowało wynikiem 7;2 dla gości. Czas, wzięty przez trenera Bejnarowicza pozwolił drużynie na nowo wejść w mecz i odwrócić losy tego spotkania. Trzeci set zakończył się wynikiem 25;21.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkania!


III Miejsce siatkarzy WSOWL w Akademickich Mistrzostwach Wrocławia

 

Po trwających prawie 5 miesięcy sportowych zmaganiach w Akademickich Mistrzostwach Wrocławia, będących wstępem do Akademickich Mistrzostw Polski siatkarze uczelnianej sekcji piłki siatkówkowej zakończyli rundę zasadniczą turnieju zajmując bardzo dobre III miejsce.

Po zgłoszeniu uczelni do rozgrywek w sezonie 2016/2017 trener i opiekun sekcji kpt. Michał Bejnarowicz oraz jego zastępca mjr. Mariusz Ratajczyk mieli przed sobą trudne zadanie polegające na uzupełnieniu składu i wyłonieniu z niego najlepszych zawodników, którzy stanowiliby trzon drużyny. W zespole znaleźli się już doświadczeni podchorążowie i studenci, którzy reprezentowali naszą uczelnię od kilku lat, a także podchorążowie pierwszego roku, którzy nie tylko wypełnili braki kadrowe, ale także wnieśli swoje spore doświadczenie siatkarskie.

Od samego początku sezonu nasi siatkarze pokazali na co ich stać wygrywając dwa mecze pod rząd. Oba mecze zakończyły się wynikiem 3:0 dając naszym nie tylko 6 punktów, ale także pewność siebie oraz pierwszą okazję do sprawdzenia się poza treningiem.

Nasi zawodnicy mimo dwóch zwycięstw pod rząd nie tracili skupienia i wciąż ciężko trenując przygotowywali się do meczu z bardzo silnym przeciwnikiem, jakim był AWF. Zgodnie z oczekiwaniami zeszłoroczni zwycięzcy nie dawali za wygraną i po godzinnej zaciętej walce prowadzili 2:0 w setach. Chcąc odwrócić losy tego spotkania nasi musieli zachować zimną krew i grać swoje. Po wykrzesaniu przez trenera z zawodników iskry motywacji i wylaniu litrów potu na boisku, zwycięstwo tie-breaku było nasze i tym samym całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Zwycięstwo w tym meczu było bardzo budujące dla całego zespołu i na kolejny mecz z Uniwersytetem Wrocławskim znowu wchodziliśmy z podniesioną głową. Ciężka praca na treningach i silne moralne pozwoliły naszym znów dopisać 3 punkty do tabeli.

Dwa kolejne spotkania przyniosły ze sobą nutę rozczarowania, gdyż po odegraniu świetnej gry i mimo popełnianiu małej ilości błędów własnych, nasza reprezentacja przegrała piąte sety obydwu meczów. Mimo porażki do naszej puli doszły 2 punkty dzięki czemu dalej widnieliśmy w czołówce rankingowej.

Ostatni mecz pierwszej rundy oraz mecz 1/4 fazy play off kolejno z UMed i UP przebiegły według dyktanda WSO, dzięki czemu zespół mógł walczyć o podium AMW.

Dwumecz o III miejsce z Politechniką Wrocławską nasi reprezentanci rozpoczęli od deklasującego zwycięstwa 3:0 nad przeciwnikiem na swojej hali co znaczyło, że aby wygrać rywale nie mogli stracić ani jednego seta na sali przy ul. Chełmońskiego. Po drugim secie rozegranym na wyjeździe wszelkie wątpliwości zostały rozwiane i nasi zawodnicy z dumą wstępują na podium Akademickich Mistrzostw Wrocławia.

Wysokie miejsce w AMW dzięki profesjonalnej grze naszej reprezentacji poskutkowało zakwalifikowaniem się do owianych dużym prestiżem Akademickich Mistrzostw Polski. Warunkiem startu w dalszych rozgrywkach jest zajęcie wymaganego miejsca w eliminacjach - co nasz zespół bezwarunkowo spełnił, ale także zarejestrowanie członkostwa uczelni w Akademickim Związku Sportowym czego nasza alma mater niestety nie spełnia. Sytuację tę można zmienić - rozmowy trwają, a nasi reprezentanci wciąż ciężko pracują aby być gotowym na kolejne zwycięstwa, które są w ich zasięgu. Warte zaznaczenia jest również to, że nie tylko samo uczestnictwo w AMP jest prestiżem dla samych zawodników, ale także wielką okazją do promocji szkoły na forum całego kraju.

Skład reprezentacji WSOWL: kpt. Michał Bejnarowicz, mjr. Mariusz Ratajczyk, Rafał Wójtowicz, Aleksander Skworzec, Patryk Łabecki, Marek Zwierz, Robert Jabłoński, Jakub Kubicki, Piotr Rumak, Radosław Turczyński, Piotr Jastrowicz, Michał Michniewicz, Jakub Pochodaj, Kamil Kruk, Jacek Szczęsny

 


LIGA MIĘDZYUCZELNIANA

 

7 grudnia wojskowi podejmowali na swoim boisku siatkarzy z uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolejny raz nasza drużyna wyszła z konfrontacji zwycięsko w setach 3:1. Podchorążowie wspierani przez dwóch studentów cywilnych z naszej Alma Mater mają już za sobą 5 spotkań, w których to wygrali również z Wrocławskim Awfem, Uniwesytetem Przyrodniczym oraz Medycznym i Wyższą Szkołą Zarządzania i Informatyki.

Przed nami jeszcze dwa spotkania z uniwersytetem Ekonomicznym i Politechniką.

Dziękujemy za wsparcie kibicom i zapraszamy na kolejne mecze.

Z siatkarskim pozdrowieniem

Trener sekcji kpt. Michał BEJNAROWICZ


 

Siatkarze mają za sobą juz dwa spotkania.

Wszystkie do tej pory skończyły się wynikiem 3:0 dla naszych.

W pierwszym spotkaniu wygraliśmy z Uniwersytetem Przyrodniczym, w drugi zaś na własnej hali z Wyższą Szkołą Zarządzania i Informatyki.

Kolejne spotkanie w murach uczelni odbedzie się 07.12 o godzinie 20 na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

Back to top