• pchor. Sandra POMIAN – 4 kompania szkolna
  • pchor. Anna SEKRETA – 4 kompania szkolna

TRENINGI

środy w godz. 16.00 – 18.30

Bieg na orientację jest to olimpijska dyscyplina sportowa, w której zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Sekcja skupia wokół siebie osoby, które lubią aktywnie spędzać czas wolny. Dla których posługiwanie się mapą nie jest problemem, a poruszanie w terenie przygodnym możliwością aktywnego spędzania czasu wolnego.

Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan

Miło nam poinformować, że w dniach 21-23.04 reprezentacja sekcji BnO w składzie: Julian Abramowicz, Dominik Kawalec, Joanna Jachymiak, Karolina Śleziak, Emil Kwiatkowski oraz Piotr Gargacz wzięła udział w Ekstremalnym Rajdzie na Orientację HARPAGAN.

Zawody odbyły się w miejscowości Cewice (województwo pomorskie) na dystansie 25, 50 i 100km.

St. kpr. pchor. Joanna Jachymiak i st. kpr. pchor. Karolina Śleziak zajęły kolejno 2 i 3 miejsce w klasyfikacji kobiet na dystansie 25km.

Mistrzostwa Garnizonu WROCŁAW w Biegu na Orientację

W dniu 01.04.2017 r. w m. SOBÓTKA – góra ŚLĘŻA odbył się „Puchar Komendanta CSWIiCH w biegu na orientację”, przeprowadzony w ramach Mistrzostw Garnizonu Wrocław.

12. szer. pchor. Anna SEKRETA – 4 kompania szkolna

zajęła 3 miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach na orientację

W dniach 11–12 czerwca 2016r. w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach na orientację, w których udział wzięła reprezentacja Uczelni w składzie:

14. st. szer. Tomasz LUBKIEWICZ

W Mistrzostwach udział wzięły następujące reprezentacje: Akademii Marynarki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.

Rywalizacja obejmowała:

• sztafetowe biegi sprinterskie przeprowadzone na terenie „Parku Moczydło” w Warszawie;
  • biegi indywidualne przeprowadzone w okolicach m. Młodzieszyn w kategoriach: M–35, M–45, M–46 i K.

Bardzo dobre przygotowanie reprezentantów naszej Uczelni skutkowało szeregiem sukcesów sportowych – zarówno w klasyfikacji indywidualnej, sztafetowej jak i zespołowej.

IV miejsce – Akademia Marynarki Wojennej – 19 pkt

W dniu 30 kwietnia 2016 r. w ramach XVIII Pucharu Ślęży odbyły się Mistrzostwa Garnizonu Wrocław w Biegu na Orientację. Zawody zostały rozegrane na dystansie 4 kilometrów, gdzie zawodnik musiał w jak najszybszym czasie odnaleźć kilkanaście punktów kontrolnych w bardzo trudnym terenie góry Ślęży. Ciężka praca na treningach zaowocowała sukcesem, bowiem reprezentanci Uczelni z sekcji biegów na orientację zajęli czołowe miejsca:

1. miejsce w kategorii MW20 zajął st. szer. pchor. Julian ABRAMOWICZ

1. miejsce w kategorii MW35 zajął kpt. Marek KOCIUBA

Ostatecznie reprezentacja WSOWL w Mistrzostwach Garnizonu Wrocław w klasyfikacji drużynowej zajęła II miejsce, plasując się tuż za organizatorami zawodów tj. CSWIiCH.

W dniu 13 czerwca 2015r. w ramach XVII Pucharu Ślęży odbyły się Mistrzostwa Garnizonu Wrocław w Biegu na Orientację. Zawody zostały rozegrane na dystansie 4 kilometrów, gdzie zawodnik musiał w jak najszybszym czasie odnaleźć w terenie kilkanaście punktów kontrolnych. Ciężka praca na treningach zaowocowała sukcesem, bowiem reprezentanci Uczelni z sekcji biegów na orientację w kategorii M20W zdobyli następujące miejsca:

sierż. pchor. Michał Panek – I miejsce
plut. pchor. Dawid Kula – II miejsce
sierż. pchor. Karol Kaczor – III miejsce

Na uznanie zasługuje również wynik st. kpr. pchor. Katarzyny Obarskiej, która zadebiutowała na tych zawodach i zajęła wysoką 4 lokatę.