ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

16.00 - 17.30 /teren/hala sportowa/

16.00 - 17.30 /teren/siłownia/

CELE SZKOLENIOWE

1. Podniesienie poziomu ogólnej sprawności fizycznej jako bazy do szeroko pojętego treningu technicznego w sezonie szkoleniowym.
      1. przygotowanie fizyczne
        • siła - wzmocnić mięśnie obręczy barkowej w celu zwiększenia efektywności pokonywania toru przeszkód w OSF;
        • szybkość - trening szybkości pod kątem skrócenia czasu pokonywania OSF /planowany czas pokonania OSF – 1,19 sek./;
        • wytrzymałość - trening wytrzymałości długiego czasu traktowany priorytetowo w bieżącym sezonie sportowym. Celem treningu wytrzymałościowego będzie poprawa wydolności fizycznej, zwłaszcza sprawności układu oddechowego i krążenia jako bazy do kształtowania wytrzymałości specjalnej.
      2. przygotowanie techniczne
        • praca nad techniką biegu;
        • praca nad techniką pokonywania toru przeszkód w OSF /ze szczególną uwagą traktowany będzie odcinek pokonywania kładki ruchomej – wahadłowe pokonanie liny;
        • praca nad techniką strzelania po wysiłku o charakterze wytrzymałościowym.
      3. przygotowanie taktyczne
        • dopracowanie modelu optymalnego rozłożenia wysiłku na całym dystansie konkurencji.
      4. przygotowanie psychiczne
        • ukształtowanie zamiłowania do wysiłków o charakterze wytrzymałościowo-siłowym poprzez różnorodność stosowanych środków treningowych;
        • eliminowanie stresów przedstartowych i startowych poprzez zwiększenie ilości występów sparingowych;
        • rozwijanie umiejętności działania zespołowego.
      5. przygotowanie teoretyczne
        • poznanie podstawowych zagadnień fizjologii wysiłku fizycznego /martwy punkt, drugi oddech, restytucja powysiłkowa/;
        • poznanie specyfiki konkurencji.
  1. Przygotowanie reprezentacji Uczelni do współzawodnictwa na szczeblu Szkolnictwa Wojskowego i Wojska Polskiego.
  2. Szkolenie reprezentantów kursów i grup do współzawodnictwa na szczeblu Uczelni.

Opiekun: por. Dariusz Jamro

tel. 512 366 144