ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU


 

Członkowie Sekcji reprezentują Uczelnię na różnych szczeblach współzawodnictwa sportowego zarówno w środowisku wojskowym jak i cywilnym odnosząc szereg sukcesów w kategoriach indywidualnych jak i zespołowych.

W rywalizacji na szczeblu Wyższego Szkolnictwa Wojskowego członkowie sekcji reprezentując WSOWL wywalczyli I miejsce w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w półmaratonie (Sobótka, 2016), I miejsce w Biegu Sapera organizowanym przez Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.


Zestawienie ważniejszych przedsięwzięć zrealizowanych przez członków Sekcji Biegów Długodystansowych w roku akademickim 2015/2016:

  1. W dniu 19 marca 2016 r. w Sobótce odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w półmaratonie. Reprezentacja WSOWL wywalczyła I miejsce w klasyfikacji zespołowej mistrzostw. Ponadto nie obyło się od sukcesów indywidualnych I miejsce w klasyfikacji Generalnej Kobiet w Mistrzostwach WSzW zajęła sierż. chor. Jolanta SZWARNÓG. W klasyfikacji mężczyzn wygrał sierż. chor.. Dariusz JAMRO. W kategorii wiekowej powyżej 46 lat I miejsce zajął st. chor. sztab. Wojciech MICHAŁKIEWICZ.
  2. W dniu 13.02.2016 r. w Warszawie odbył się VII Półmaraton Komandosa. Członkowie sekcji wywalczyli II miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół mundurowych.
  3. W dniu 14.04.2016 r. przeprowadzono VII Bieg Sapera o Puchar Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Reprezentacja Uczelni wywalczyła I miejsce w klasyfikacji zespołowej. Wśród kobiet I miejsce zdobyła sierż. pchor. Jolanta SZWARNÓG, druga na metę dotarła kpr. pchor. Zofia DOLIK. Rywalizację mężczyzn na drugim miejscu zakończył sierż. pchor. Dariusz JAMRO.
  4. W dniu 02.10.2015r. w Lublińcu odbył się Bieg o Nóż Komandosa. W klasyfikacji indywidualnej kobiet w Wojskach Lądowych I miejsce wywalczyła sierż. pchor. Jolanta SZWARNÓG zdobywając jednocześnie złoty medal w klasyfikacji szkolnictwa wojskowego. Na II miejscu w klasyfikacji szkolnictwa wojskowego uplasowała się sierż. pchor. Renata PRZYBYLSKA, a IV na metę przybyła sierż. pchor. Sabina SŁOWIŃSKA.
  5. Członek sekcji biegów długodystansowych sierż. pchor. Piotr Habrat wygrał Międzynarodowy Narciarski Bieg Żołnierski, który odbył się w dniu 04.03.2016 r. w Jakuszycach.

 

Przedsięwzięcia Sekcji Biegów Długodystansowych w 2017 roku

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

1

Orlen Warsaw Maraton

Warszawa

X

2

Półmaraton Jedlina Zdrój

Jedlina Zdr.

X

3

Półmaraton Słowaka

Grodzisk Wlkp.

X

4

Zgrupowanie szkoleniowo-kondycyjne

Szklarska Poręba

X

5

Półmaraton Wielka Pętla Izerska

Szklarska Poręba

X

6

Letni Bieg Piastów

Jakuszyce

X

7

Mistrzostwa Wojska Polskiego w półmaratonie

Zielona Góra

X

8

Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych

Gdynia

X

9

Półmaraton Cracovia

Kraków

X

10

Maraton Warszawski

Warszawa

X

11

Maraton Wrocławski

Wrocław

X

12

Zawody biegowe „GEZNO”

Żywiec

X

13

Bieg o nóż komandosa

Lubliniec

X

 

TRENINGI SEKCJI:

 

wtorek: godz. 16.30 – 17.30 /teren/

czwartek: godz. 16.30 – 17.30 /teren/

 

KONTAKT:

 

kpt. Tomasz Leja

st. chor. sztab. Dariusz Ostrowski – tel. 261 658 071

 

 

Back to top