ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

Zapraszamy na stronę na Facebooku Sekcji Biegów Długodystansowych:

Jeśli chcesz zacząć biegać - przebiegnij kilometr, jeśli chesz zmienić swoje życie - przebiegnij maraton

Emil Zatopek, legendarny czeski biegacz długodystansowy

Logo SekcjiSekcjia Biegów Długodystansowych

Sekcja Biegów Długodystansowych jest jedną z najprężniej działających sekcji Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki.

Istotą jej działalności jest promowanie zdrowego stylu życia oraz biegania, jako najprostszej formy aktywności fizycznej wśród studentów oraz pracowników Akademii a także kształtowanie pozytywnego wizerunku przyszłego oficera Wojska Polskiego, jako sprawnego żołnierza, dowódcy.

Celem działalności Sekcji Biegów Długodystansowych, jest ciągły rozwój sprawności fizycznej jej członków oraz regularne reprezentowanie Uczelni na zawodach ogólnopolskich, międzynarodowcy a w szczególności w ramach współzawodnictwa sportowego na szczeblu Wyższego Szkolnictwa Wojskowego oraz Wojska Polskiego.

Dla Akademii Wojsk Lądowych kultura fizyczna, to jeden z zasadniczych filarów i rolą Sekcji jest wspieranie sportu w AWL. Sport jest bardzo ważny w życiu każdego człowiek, ponieważ hartuje ducha i daje siłę, aby pokonywać wyzwania. Kształtuje sylwetkę, uczy współpracy w zespole i strategicznego myślenia.

Sekcja Biegów Długodystansowych daje możliwość rozwijania pasji, jaką jest bieganie. Studenci reprezentując Akademie mogą startować w biegach ulicznych, przełajowych, począwszy od krótkich dystansów poprzez maratony, ultra maratony
a także biegu ekstremalne.

Działalność Sekcji nie zamyka się tylko w obrębie jej członków, ale daje możliwość trenowania i reprezentowania Akademii dla wszystkich chętnych udziału w sportowej rywalizacji, w zawodach na które są wolne miejsca.

Największe sukcesy członków Sekcji Biegów Długodystansowych

• II miejsce w plebiscycie na Najlepszą Sekcje Sportową 2018 roku Akademii Wojsk Lądowych podczas Gali Sporu AWL 2019 roku;
  • Mistrzostwo Wyższego Szkolnictwa Wyższego w Biegach Przełajowych;
  • II miejsce w sztafecie 4 x 1000 m w Mistrzostwach Wojska Polskiego w biegach przełajowych;
  • Drużynowe Mistrzostwo Szkolnictwa Wojskowego w Biegu o Nóż Komandosa;
  • Wicemistrzostwo szkół mundurowych w Półmaratonie Komandosa;
  • Wicemistrzostwo Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w Półmaratonie;
  • I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Garnizony Wrocław w biegu ulicznym
    w ramach Biegu Sapera o Puchar Komendanta CSWIiCh;
  • III miejsce drużynowo w sztafecie 24h w ramach Rawickiego Festiwalu Sportu;
  • I miejsce w biegu Formoza Challenge w kategorii Team;
  • I miejsce w Biegu Morskiego Komandosa.

Treningi Sekcji Biegów Długodystanoswych:

wtorek: godz. 16.00 – 17.30 (grupa zaawansowana)

środa: godz. 16 - 17.30 (grupa początkująca)

czwartek: godz. 16.00 – 17.30 (grupa zaawansowana)

sobota: godz. 16.00 - 17.30 (grupa początkująca)

Kontakt:

Przewodniczący: sierż. pchor. Mateusz PALICKI