INSTYTUT DOWODZENIA

W dniach 17-18 grudnia 2018 r. podchorążowie Sekcji Strzeleckiej Akademii Wojsk Lądowych wraz z opiekunem grupy ppor. Mateuszem Grzanką wzięli udział w szkoleniu nt. „Zaawansowanych technik posługiwania się bronią strzelecką - Walka w terenie zurbanizowanym 002 Sekcja” na bazie Niepublicznego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego „Szkoła Ognia” w Lublińcu.

W dniu 07 grudnia 2018 r. podchorążowie sekcji strzeleckiej pod kierownictwem opiekuna mjr Dariusza KŁUSKA wzięli udział w warsztatach strzeleckich nt. ,,Użycie broni strzeleckiej w bezpośrednim kontakcie” zorganizowanych przez Instytut Strzelectwa na obiekcie strzelnicy sekcji COLT we Wrocławiu. Szkolenie obejmowało doskonalenie technik i podstawowych zagadnień związanych ze strzelectwem dynamicznym (IPSC - International Practical Shooting Confederation) .

Sekcja Strzelecka w ŁucznikuW dniach 25 i 26 października podchorążowie i kadra Akademii Wojsk Lądowych, wraz z opiekunem Sekcji Strzeleckiej mjr. Dariuszem Kłuskiem odwiedzili Fabrykę Broni „Łucznik” w Radomiu, w ramach podróży studyjnej na temat „Technologia produkcji oraz budowa i techniczne rozwiązania zapewniające optymalne osiągi współczesnych i przyszłościowych systemów broni strzeleckiej - karabinek MSBS GROT”.

W dniach 13-16 listopada 2018 r. wykładowcy z Zakładu Teorii i Praktyki Strzelań i podchorążowie sekcji strzeleckiej wzięli udział w warsztatach strzeleckich zorganizowanych w Ośrodku Szkolenia Specjalistycznego Straży Granicznej w Lubaniu.

Zgodnie z „Planem – kalendarzem przedsięwzięć sportu powszechnego w resorcie Obrony Narodowej oraz regulaminami zawodów na 2018 rok”, w dniach 24-29 czerwca br., w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w biegu patrolowym, strzelaniu oraz pokonywaniu toru przeszkód w OSF.

Kadra Zakładu Teorii i Praktyki Strzelań oraz podchorążowie należący do Sekcji Strzeleckiej uczestniczyli w 8 tygodniowym kursie instruktora strzelectwa sportowego, bojowego i dynamiczno-praktycznego we Wrocławiu zorganizowanym przez firmę szkoleniową „KA-LIBER” przy wykorzystaniu strzelnic sportowych  „WKS” Śląsk Wrocław.

W dniach 19 i 20 października podchorążowie i kadra AWL wraz z opiekunem Sekcji Strzeleckiej kpt. Dariuszem Kłuskiem wzięli udział w podróży studyjnej na temat „Technologia produkcji oraz budowa    i techniczne rozwiązania zapewniające optymalne osiągi współczesnych i przyszłościowych systemów broni strzeleckiej”, która odbyła się w Zakładach Mechanicznych „Tarnów” S.A., które od 1952 roku zajmują się produkcją uzbrojenia.

W dniach 26-28 maja w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego. Celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych żołnierzy-sportowców w rywalizacji obejmującej zmagania indywidualne i zespołowe oraz wyłonienie reprezentacji Wyższego Szkolnictwa Wojskowego do współzawodnictwa na poziomie Mistrzostw Wojska Polskiego w konkurencji: strzelanie z broni etatowej podchorążych i kadry.