INSTYTUT DOWODZENIA


Kadra Zakładu Teorii i Praktyki Strzelań oraz podchorążowie należący do Sekcji Strzeleckiej uczestniczyli w 8 tygodniowym kursie instruktora strzelectwa sportowego, bojowego i dynamiczno-praktycznego we Wrocławiu zorganizowanym przez firmę szkoleniową „KA-LIBER” przy wykorzystaniu strzelnic sportowych  „WKS” Śląsk Wrocław.

Na salach wykładowych poszerzali swoją wiedzę z zakresu psychologii sportu, historii strzelectwa sportowego, fizjologii treningu sportowego. Na strzelnicach kształcili się w prowadzeniu zajęć w roli instruktora, występowaniu w roli sędziego, prowadzącego strzelanie oraz udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo szlifowali swoje umiejętności strzeleckie pod  kątem strzelań sportowych, bojowych, jak i dynamicznych z takich rodzajów broni jak:
- pistolety i karabiny pneumatyczne;
- broń małokalibrowa;
- pistolety centralnego zapłonu m.in.:  Glock 17, Glock 19, CZ 75, Walter P99;
- pistolety maszynowe;
- strzelby gładkolufowe  typu:  Mossberg , Imperator.
Prowadzącymi kurs byli między innymi trenerzy kadr olimpijskich oraz sędziowie klasy państwowej, jak i międzynarodowej:  Aleksander Libertowski, Robert Pietruch, Andrzej Kijowski, Robert Koliński, Andrzej Próchnicki, Robert Młodzianowski. Kadra i podchorążowie po zdaniu  egzaminów końcowych – zdobyła uprawnienia dla Prowadzących strzelanie – Instruktorów Strzelectwa w zakresie strzelań sportowych, bojowych i dynamiczno-praktycznych,  Licencje sędziowską klasy III  PZSS oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Tekst : kpt. Dariusz KŁUSEK
Zdjęcia:  mjr Jerzy KACZMARCZYK

 

Back to top