INSTYTUT DOWODZENIA

W dniach 5-8 stycznia 2017 r. zorganizowaliśmy podróż geograficzną w Góry Stołowe do Kudowy Zdrój. Pod koniec 2016 roku członkowie sekcji zaproponowali zorganizowanie dodatkowego przedsięwzięcia, które nie zostało ujęte w planach na 2017 r.

Członkowie Sekcji Topografii Wojskowej odbyli podróż geograficzną w Bieszczady.

Pierwszy dzień minął na podróży oraz rozlokowaniu w Campingu PTTK w Ustrzykach Górnych. Drugiego dnia grupa skierowała się do miejscowości Wołosate, skąd ruszyli przez Przełęcz Bukowską (1107m), Rozsypaniec (1280m) oraz Halicz (1333m) na najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnicę (1346).

Następnego dnia celem była Połonina Wetlińska, którą podchorążowie pokonywali na dwa sposoby w zależności od kondycji fizycznej. Pierwsza ekipa rozpoczynała ponad 40-kilometrowy marsz w Cisnej i dalej przez Jasło (1153m) oraz Okrąglik (1101m) do miejscowości Smerek, gdzie swój początek miała trasa drugiej grupy.

W dniach 09-12 października 2014r. odbyła się podróż geograficzna w której uczestniczyli podchorążowie II , III i IV roku studiów WSOWL oraz studenci cywilni WSOWL. Organizatorem podróży był opiekun Sekcji Topografii Wojskowej Pan mjr Zbigniew Sabatowski.
W ramach podróży podchorążowie i studenci zwiedzili „Twierdzę Kłodzko", „Jaskinię Niedźwiedzią" w Kletnie. Ponadto uczestnicy podróży doskonalili swoje umiejętności z zakresu orientowania się w terenie z mapą i bez mapy wykonując w dniu 10.10.2014r. marsz (15km.) z Kletna na Śnieżnik (1426m n.p.m.) i z zejściem do Międzygórza.

W dniach 11-15 czerwca członkowie Sekcji Topografii Wojskowej pod opieką mjr Zbigniewa Sabatowskiego i kpt. Artura Olejnika odbyli podróż geograficzną w Tatry. Dzień pierwszy minął na rozlokowaniu podchorążych w ośrodku „Tarasówka" w miejscowości Małe Ciche.

W kolejnym dniu udaliśmy się do Doliny Chochołowskiej gdzie na rowerach dojechaliśmy na Polanę Chochołowską a następnie zdobyliśmy kulminacje Tatr Zachodnich takich jak Wołowiec (2064m n.p.m.), Rakoń (1879m n.p.m.) oraz Grześ (1653m n.p.m.). Podchorążowie w zależności od stopnia kondycji fizycznej i obycia górskiego obrali różne trasy.

W dniach 5-9 czerwca odbyła się kolejna podróż geograficzna uczelnianej sekcji Topografii Wojskowej. Po opieką topografów z Wyższej Szkoły Oficerskiej panów mjr Zbigniewa Sabatowskiego i kpt. Tomasza Krauze członkowie sekcji Topografii Wojskowej zdeptali kilka tatrzańskich szlaków. Pomimo niezbyt optymistycznych prognoz pogoda nas miło zaskoczyła.

Po przybyciu do naszej bazy noclegowej w Małym Cichym pod Zakopanem, rozlokowaliśmy się po pokojach i rozważyliśmy warianty wyjścia w Tatry przez kolejne dni.