AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


W Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Wśród zawodników byli również podchorążowie AWL.

Dwudniowe zawody organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych, Federację DSF Kickboxing Challenge oraz Polski Związek Kickboxingu zgromadziły śmietankę zawodników reprezentujących wszystkie służby mundurowe. Swój udział w zawodach zgłosiło ponad 200 zawodników. Wśród wojowników było czterech podchorążych AWL. Przeciwników mieli nie byle jakich. Wśród nich byli nawet zawodnicy kadry Polski w tej dyscyplinie sportu.

Finałowa gala, która odbyła się w sobotni wieczór, zgromadziła w hali sportowej AWL fanów sportów walki nie tylko z naszej Akademii. Wśród widzów byli kibice, którzy przybyli do Wrocławia razem z zawodnikami, a także miejscowi fani sportów walki. Pojedynki dostarczyły wielu emocji, a ostatnia walka turnieju, która zakończyła się w pierwszej rundzie nokautem, porwała wszystkich do żywiołowego dopingu dla obu zawodników.

Dla przedstawicieli AWL to pierwsza okazja do organizacji zawodów razem ze strategicznym partnerem – DSF Kickboxing Challenge – federacją, która jest organizatorem największych gali kickboxingu w Polsce i Europie Środkowowschodniej. – Wspólna organizacja największej imprezy służb mundurowych w sportach walki, świadczy o zaufaniu i profesjonalizmie organizacyjnym. Cieszymy się również, że do Akademii przyjechali najlepsi sędziowie kickboxingu w Polsce i Europie co daje nam korzyść w implementacji rozwiązań profesjonalnego prowadzenia walk w duch fair play. W przyszłości będzie to procentowało przy organizacji podobnych wydarzeń sportowych – powiedział kierownik ZWFiS AWL, ppłk Dariusz Lenart.

Podczas dwudniowych zawodów wybrano zawodnika i zawodniczkę turnieju, którymi zostali: Justyna Chaba oraz Michał Romkiewicz.


Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch

 

Back to top