Świadectwo maturalne i medale kandydatki na studia w AWL

Za nami egzaminy wstępne na pierwszy rok studiów stacjonarnych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi – Wydział Wojskowo-Lekarski oraz na stacjonarne studia wojskowe w AWL, a już rozpoczynamy kolejne, tym razem na dwunastomiesięczne studium oficerskie.

Szabla przygotowana do uroczystej promocji oficerskiej

– Jako Rektor-Komendant Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, Uczelni z bardzo dużymi ambicjami i jeszcze większymi możliwościami, patrzę z radością i dumą na stojących przed nami przyszłych oficerów Wojska Polskiego – powiedział gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka do bohaterów uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski, która odbyła się na wrocławskim Placu Gołębim. Upragnione gwiazdki podporucznika Wojska Polskiego otrzymało dwustu sześćdziesięciu absolwentów Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu (AWL).

Szef SZtabu Generalnego WP przemawia do podchorążych

W przeddzień uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski, w Akademii Wojsk Lądowych odbyło się spotkanie szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z absolwentami. Szefa SGWP w murach AWL przywitał rektor-komendant, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka. Po południu mszę św. w intencji tegorocznych absolwentów odprawił kapelan AWL ks. kpt. Maksymilian Jezierski.

Pożegnanie oficerów z AWL

W Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość z okazji pożegnania oficerów z Akademią Wojsk Lądowych.

Wizyta podchorążych w hospicjum

Na początku lipca podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych angażujący się w wolontariat hospicyjny w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Nieśmiertelni” odwiedzili podopiecznych wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów.

Wspólne zdjęcie uczestników kursu

To już siódma edycja międzynarodowego kursu przywództwa International Military Leadership Course (IMLC 2019) zorganizowana przez Akademię Wojsk Lądowych. Od 24 czerwca do 4 lipca, w uczelnianym Ośrodku Szkolenia Górskiego „Wysoki Kamień” w Szklarskiej Porębie gościliśmy uczestników kursu z aż dziewięciu krajów.

Zawodnicy AWL podczas zawodów jeździeckich

W dniach 28-30 czerwca br., w Wierzawicach k. Leżajska odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Kawalerii "Sobieski Militari", których gospodarzem był miejscowy Oddział Kawalerii Ochotniczej w barwach 20. Pułku Ułanów im. króla Jana III Sobieskiego.

Dyplom i puchary zdobyte podczas rajdu

W dniach 23- 29 czerwca br., w Bieszczadach odbył się 55. Centralny Rajd Turystyczny Wojska Polskiego na Orientację “Bieszczady 2019”. Jest to najstarsza impreza turystyczna środowiska wojskowego z bardzo bogatą tradycją.

Wyróżnienie dla zespołu AWL

Akademia Wojsk Lądowych wraca ze złotym medalem z Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley (SVIIF). Opracowany w Uczelni innowacyjny proces prezentował w USA prorektor ds. nauki, dr hab. inż. Adam Januszko.

Bohaterowie uroczystości w Sali Tradycji AWL

W Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość z okazji pożegnania oficerów z AWL oraz awansu oficera na kolejny stopień wojskowy.

Wspólne zdjęcie artylerzystów w AWL

W czwartek, 27 czerwca br., w Akademii Wojsk Lądowych gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów zrzeszających rakietowców i artylerzystów oraz pracowników wojska Wojsk Rakietowych i Artylerii.

Dyskusja uczestników konferencji podczas przerwy

W Akademii Wojsk Lądowych odbyła się konferencja naukowa „Kształcenie oficerów w Wojsku Polskim – szanse, wyzwania, bariery”. Prelegenci analizowali obecny proces kształcenia podchorążych realizowany w akademiach wojskowych i dyskutowali nad jego skuteczną optymalizacją.

Podchorążowie AWL podczas ćwiczenia DRAGON-19

Na drawskim poligonie prawie stu podchorążych AWL zdobywa doświadczenie u boku żołnierzy Czarnej Dywizji w ramach ćwiczenia DRAGON-19. Dla większości to ostatni sprawdzian umiejętności przed zbliżającą się promocją na pierwszy stopień oficerski i objęciem stanowisk w jednostkach wojskowych.