Gry i zabawy dla najmłodszych i tych trochę starszych. Wspólna zabawa z artystami występującymi na scenie. Wszystko to przy pięknej słonecznej pogodzie. Tak wyglądał piknik integracyjno – rodzinny na Rakowie, zorganizowany przez Akademickie Centrum Kultury AWL.

W dniu 17 maja br., w Akademii Wojsk Lądowych przebywała z wizytą delegacja Koreańskiej Akademii Wojskowej (KMA) pod przewodnictwem Superintendenta (Komendanta), gen. broni Wantae Kim. Delegacji towarzyszył również attaché obrony Republiki Korei w Polsce, ppłk Hong Soon Shin.

Podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych, jak co roku, biorą czynny udział w święcie żaków we Wrocławiu. Tegoroczną edycję Juwenaliów rozpoczął kolorowy pochód studentów z placu Wolności w kierunku Politechniki Wrocławskiej. Od poniedziałku do czwartku czekają na nich cztery dni imprez, zabaw i liczne koncerty na wrocławskich Polach Marsowych.

We wtorek, 15 maja br., w Akademii Wojsk Lądowych gościliśmy Panią dr Aurelię Ostrowską - Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia oraz Szefów Wojskowych Służb Medycznych Państw Grupy Wyszehradzkiej, którzy odwiedzili Akademię w ramach trwającego we Wrocławiu spotkania koordynacyjnego.

Reprezentanci Sekcji Strzelań Długodystansowych i Taktycznych Akademii Wojsk Lądowych uczestniczyli w 47. edycji zawodów Winston P. Wilson oraz 27. edycji zawodów Armed Forces Skill at Arms Meet Sniper Championships, rozgrywanych w amerykańskiej bazie wojskowej Fort Chaffee, w stanie Arkansas.

W centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego, podczas uroczystej Gali Finałowej IV edycji konkursu „Innowacje dla Sił Zbrojnych RP”, którą patronatem honorowym objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, AWL podpisała z Inspektoratem Innowacyjnych Technologii Obronnych (I3TO) list intencyjny o współpracy.

Rektor-Komendant Akademii Wojsk Lądowych, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka wręczył akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz powitał żołnierzy rozpoczynających służbę wojskową w AWL.

Z okazji uroczystości rocznicowych ustanowienia Konstytucji 3 Maja, we Wrocławiu, przy pomniku upamiętniającym ustanowienie dokumentu, odbyła się uroczysta zbiórka.

2 maja br. delegacja Akademii Wojsk Lądowych wzięła udział w uroczystościach organizowanych na wrocławskim Rynku w ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Reprezentacja Akademii Wojsk Lądowych, w dniach od 16 do 27 kwietnia br., brała udział w zawodach pododdziałów wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych i zmotoryzowanych o wyłonienie najlepszego plutonu w szkoleniu bojowym, które rozgrywane były na terenie obiektów szkoleniowych CSWLąd w Poznaniu.

27 kwietnia, w Sali Tradycji Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość pożegnania st. chor. szt. Krzysztofa Presia, który zakończył zawodową służbę wojskową. Żołnierza, który przez całą swoją służbę zawodową związany był z naszą Uczelnią.

W ostatni wtorek, 24 kwietnia br., na zaproszenie Zakładu Przywództwa i Zarządzania Kadrami, gościliśmy w naszej Uczelni gen. dyw. dr. inż. Cezarego Podlasińskiego.

Doskonalenie umiejętności, przełożenie wiedzy teoretycznej na praktykę, a także sprawdzenie skuteczności aktualnych rozwiązań, które wchodzą w zakres współpracy podmiotów wchodzących w skład militarnego i pozamilitarnego komponentu systemu bezpieczeństwa państwa to główne cele ćwiczenia KRYZYS. W tym roku, już po raz czwarty Wojsko, Policja, służby ratunkowe oraz instytucje administracji publicznej, współpracowały ze sobą w zakresie reagowania kryzysowego na terenie Wrocławia.

Drugi dzień ćwiczenia i kolejne wyzwania przed nami. Tym razem reagowaliśmy na zamach terrorystyczny, który był jednym z epizodów ćwiczenia KRYZYS-18.

Pokonywanie przeszkody wodnej z ewakuacją ludności – to był pierwszy epizod ćwiczenia KRYZYS-18.

Powódź, ewakuacja ludności, zamach terrorystyczny i sytuacja zakładnicza – to tylko niektóre z epizodów tegorocznego ćwiczenia KRYZYS-18.

Ponad 20 wydanych płyt i dziesiątki napisanych przebojów, to dorobek naszego wczorajszego gościa, Jana Borysewicza, założyciela jednej z najpopularniejszych polskich grup rockowych - Lady Pank.

Wymiana doświadczeń i analiza współczesnych zagrożeń związanych z ratownictwem, mających wpływ na bezpieczeństwo państwa, były głównym celem IV edycji dwudniowej Konferencji naukowej pt.: „Systemy Ratownicze w Polsce, a bezpieczeństwo cywilne i wojskowe ”, zorganizowanej przez Wydział Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych oraz Zakład Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.