AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


W Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Konwentu.

W dniach 08-09 marca br., delegacja AWL pod kierownictwem kierownika Zakładu Rozpoznania Instytutu Dowodzenia AWL ppłk. Artura Gonciarza, wzięła udział w międzynarodowej konferencji „Russia after 2018: Challenges and Responses” zorganizowanej przez Baltic Defence College w Tartu (Estonia).

W dniach 4-7 marca br. delegacja Akademii Wojsk Lądowych pod przewodnictwem ppłk. dr. Rafała Niedzieli przebywała z wizytą w Akademii Wojskowej Króla Abdulaziza w Rijadzie (King Abdulaziz Military Academy - KAMA).

- 19 lat temu, 12 marca 1999 roku spełniło się marzenie wielu pokoleń Polek i Polaków o powrocie do demokratycznej, zachodniej rodziny wolnych narodów poprzez podpisanie przez Polskę aktu przystąpienia do Traktatu Północnoatlantyckiego. W ciągu tych lat osiągnęliśmy status wiarygodnego i aktywnego sojusznika. Członkostwo w NATO, obok korzyści, nałożyło bowiem na nasz kraj nowe zobowiązania i wyzwania, w kontekście których Polska dała wyraz solidarności już kilkanaście dni po formalnym wstąpieniu do Sojuszu, wraz z operacją powietrzną NATO w Kosowie - powiedział Prorektor ds. Wojskowych płk dr Marek Pytel, podczas zbiórki z okazji 19 rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

Trzyosobowe zespoły na nartach skiturowych z plecakami ważącymi co najmniej 15 kilogramów, miały do pokonania ponad 40 kilometrów w górach. W okolicach Szklarskiej Poręby, Akademia Wojsk Lądowych przeprowadziła już trzecią edycję zimowych zawodów górskich Military Ski Patrol.

9 marca br., w Sali Tradycji Akademii Wojsk Lądowych odbyło się uroczyste pożegnanie kpt. Rafała Szymczyka, który zakończył służbę w Akademii.

W poniedziałek, 5 marca, Akademia Wojsk Lądowych zainaugurowała kolejny już semestr międzynarodowy. W tym roku gościmy w naszej Akademii 40 kadetów i 7 studentów cywilnych z aż 13 państw.

Akademia Wojsk Lądowych zainaugurowała akcję SpoKREWnieni Służbą z przytupem. Podczas dwudniowej akcji krwiodawstwa w AWL, przeprowadzonej przez pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu (RCKiK) oraz Terenowej Stacji Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu (WCKiK), pozyskano 115 jednostek krwi, czyli ponad 50 litrów!!!

Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się centralne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych z udziałem najwyższych władz państwowych. W uroczystości udział wziął Rektor - Komendant Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka.

1 marca br. w Akademii Wojsk Lądowych odbył się apel z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas uroczystości, płk dr Lesław Wełyczko, pełniący w tym dniu obowiązki Rektora - Komendanta AWL przypomniał zebranym tragiczną historię żołnierzy podziemia niepodległościowego, o których pamięć przez lata nie była przywoływana.

W Sali Tradycji Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki odbyło się uroczyste pożegnanie ppłk. Waldemara Krupińskiego oraz mł. chor. Grzegorza Antolca, którzy z dniem 28 lutego zakończyli zawodową służbę wojskową.

Back to top