Dzień otwarty w AWL

W piątek, 15 marca br., około 700 osób odwiedziło Akademię Wojsk Lądowych w ramach zorganizowanego Dnia Otwartego Uczelni. Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie szkół średnich, ale nie tylko. Dużym zainteresowaniem cieszyliśmy się również wśród najmłodszych.

Wspólne zdjęcie z inspektorem wojsk lądowych

W CSWLąd Poznań inspektor wojsk lądowych gen. brygady Wojciech Grabowski dokonał uroczystego zakończenia zawodów pododdziałów wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych i zmotoryzowany. Wśród zwycięzców ponownie pluton aeromobilny z Akademii Wojsk Lądowych.

Wykład weterana dla podchorążych AWL

Wykładem nt. „Współdziałanie z armiami innych państw na teatrze” dowódca III zmiany PKW Irak przybliżył podchorążym i słuchaczom AWL specyfikę służby poza granicami państwa. Wśród prelegentów również dowódca OMLT 2 w Afganistanie oraz reprezentant NFIU z Bydgoszczy. Jest to kolejne przedsięwzięcie w ramach cyklu spotkań weteranów z jednostek Dowództwa Generalnego RSZ związane z upowszechnianiem doświadczeń wynikających ze służby w Polskich Kontyngentach Wojskowych.

Wykład dr. Jacka Bartosiaka

To już druga wizyta dr. Jacka Bartosiaka w murach AWL. Okazją do spotkania było wydanie nowej książki „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”.

Wizyta przedstawicieli NFIU

Zapoznanie z ofertą dydaktyczno-szkoleniową Akademii Wojsk Lądowych oraz wykład gościnny, to główne założenia wizyty przedstawicieli NATO Force Integration Unit (NFIU) z Bydgoszczy.

Uroczysta zbiórka z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO

12 marca br. w Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

Wizyta delegacji z Kataru oraz z USMA w West Point

W dniu 11 marca br., Akademia Wojsk Lądowych gościła oficerów z Kataru, reprezentujących Military College w Doha. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli kadeci  z USMA w West Point, którzy przebywają w AWL w ramach programu wymiany FAEP (Foreign Academies Exchange Program).

Spotkanie z szefem MON

Rektor-Komendant AWL oraz podchorążowie uczestniczyli w pikniku wojskowym z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO zorganizowanym w Mińsku Mazowieckim. Żołnierzy odwiedził szef MON Mariusz Błaszczak.

Flaga państwowa oraz NATO

Z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO w 20 polskich miastach zorganizowano pikniki wojskowe. Wśród nich był również Wrocław.

Laureaci konkursu wiedzy na temat żołnierzy wyklętych

W czwartek, 7 marca br., w Akademii Wojsk Lądowych gościliśmy uczestników III. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji poświęconej „Żołnierzom Wyklętym”. Odbył się również konkurs wiedzy na ich temat.

Puchary dla zwycięzców

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku rozstrzygnięty! Społeczność akademicka AWL zdecydowała, że sportowcem roku został st. chor. szt. Wojciech Michałkiewicz. Za najlepszą sekcję sportową uznano, zeszłorocznego laureata – Sekcję Walki w Bliskim Kontakcie. Gościem honorowym gali był prezes federacji DSF Kickboxing Challenge, Sławomir Duba.

Mogiła Żołnierza Wyklętego

W piątek, 1 marca br. w Akademii Wojsk Lądowych odbył się apel oraz zainaugurowano akcję spoKREWnieni Służbą, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pożegnanie żołnierzy

W uczelnianej Sali Tradycji odbyła się uroczystość pożegnania żołnierzy. Wręczono również wyróżnienia.

W ramach projektu „Wytyczno” w dniu 23 lutego br. członkowie Koła Historii Wojen odbyli podróż wojskowo-historyczną w Góry Sowie do podziemnego kompleksu Osówka.