Uczestnicy Balu Podchorążego

Prawie 500 osób bawiło się w sobotę na Balu Podchorążego Akademii Wojsk Lądowych. Wśród zaproszonych gości był rektor-komendant AWL. Bal uświetnili kadeci z Akademii Wojskowej w West Point.

Za nami kolejny event zorganizowany w Akademii w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Egzaminy wstępne na studium oficerskie

W Akademii Wojsk Lądowych zakończyło się postępowanie rekrutacyjne kandydatów ubiegających się o przyjęcie na szkolenie wojskowe w ramach sześciomiesięcznego Studium Oficerskiego. Od wtorku 13 listopada br., podoficerowie z całej Polski rywalizowali o 127 miejsc przewidzianych w ramach limitu Ministra Obrony Narodowej.

Pomnik martyrologii profesorów lwowskich

Rektor-Komendant AWL, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka uczestniczył w Święcie Nauki Wrocławskiej. Delegacje Akademii Wojsk Lądowych złożyły wiązanki kwiatów, upamiętniając profesorów lwowskich i krakowskich pomordowanych w trakcie II wojny światowej.

Wciąganie na maszt flagi państwowej

Delegacja Akademii Wojsk Lądowych, pod przewodnictwem prorektora ds. wojskowych AWL płk. dr. Marka Pytla, wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości we Wrocławiu.

Podchorążowie przy pomniku Wojciecha Korfantego

W godzinach popołudniowych, 10 listopada br., delegacja Akademii Wojsk Lądowych pod przewodnictwem prorektora ds. wojskowych płk. dr. Marka Pytla uczestniczyła w uroczystościach pod pomnikiem Wojciecha Korfantego – jednego z Ojców Niepodległości. W ich trakcie wszyscy zebrani wzięli udział w Capstrzyku Niepodległości, po którym wspólnie zaśpiewali Hymn Polski, a następnie wysłuchali Apelu Niepodległościowego.

Uczestnicy pikniku

Akademia Wojsk Lądowych wzięła udział w pikniku wojskowym „Służymy Niepodległej” z okazji stulecia Odzyskania Niepodległości, który zorganizowano na Placu Wolności we Wrocławiu.

Pododdziały na zbiórce

Spotykamy się w przeddzień obchodów wydarzeń wyjątkowych. Czcimy unikalną rocznicę z historii naszego Narodu. Narodu i Ojczyzny. Sto lat temu, po 123 latach niewoli, Naród i Ojczyzna odzyskały byt państwowy – powiedział pełniący w tym dniu obowiązki rektora-komendanta AWL płk dr inż. Jacek Narloch – prorektor ds. dydaktycznych AWL, podczas uroczystej zbiórki w Akademii Wojsk Lądowych.

Integracja na Politechnice Wrocławskiej

W dniach 08-09 listopada br., odbyły się II Dolnośląsko-Opolskie Dni Integracji, której gospodarzem była Politechnika Wrocławska.

Dzień Przeciwlotnika AWL i obchody 100-lecia Broni Przeciwlotniczej

W dniu 30 października br. W Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki obchodzono uroczystości 100-lecia broni przeciwlotniczej. Obchody zorganizowane przez Zespół Obrony Przeciwlotniczej wpisywały się w przypadające na dzień 1 września Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej.

Uczestnicy konferencji naukowej

Wydział Zarządzania Akademii Wojsk Lądowych był współorganizatorem konferencji naukowej z cyklu „Lotnictwo Polskie w walce o granice Niepodległej 1918-1921”, która odbyła się w dniach 6-7 listopada br. w AWL.

Polska Komisja Akredytacyjna przyznała dla Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie bardzo dobrą ocenę jakości kształcenia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa.

Zawodnicy podczas rywalizacji

Strzelanie z pistoletu wojskowego z wymianą magazynka, strzelanie dynamiczne z pistoletu maszynowego PM 98 i pistoletu GLOCK 17 oraz sztafeta strzelecka(strzelanie z karabinka kbs Beryl, karabinu maszynowego UKM2000P, karabinu wyborowego TRG 22), to konkurencje Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Wojsk Lądowych, które odbyły się 30 października br., na strzelnicy wojskowej Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczył Prorektor ds. Wojskowych płk dr Marek Pytel, który życzył zawodnikom pomyślności i sportowego ducha rywalizacji.