Bohaterowie uroczystości w Sali Tradycji AWL

21 września br. w Sali Tradycji Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz powitania żołnierzy zawodowych nowo przybyłych do Uczelni.

Uczestnicy projektu wojownik

Przemysław Saleta poprowadził kolejne zajęcia edukacyjno-sportowe dla weteranów i żołnierzy Wojska Polskiego w ramach 5. edycji Projektu Wojownik, które odbyły się 18 i 19 września br. w naszej Akademii.

Uczestnicy DFN we Wrocławiu

Od wielu lat uczestniczymy w największym plenerowym przedsięwzięciu organizowanym w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki jakim jest Park Wiedzy. Odbywa się on na Promenadzie Staromiejskiej przy Teatrze Lalek we Wrocławiu. Przez jeden weekend w roku Promenada Staromiejska zamienia się w raj dla pasjonatów nauki.

Nowy SZTANDAR dla AWL

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki otrzymała na wniosek Ministra Obrony Narodowej postanowienie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu sztandaru wojskowego.

Uczestnicy pikniku integracyjno-rodzinnego

Drugi tegoroczny piknik integracyjno-rodzinny na Rakowie organizowany przez AWL z okazji Święta Wojsk Lądowych oraz pierwszej rocznicy powołania Akademii już za nami.

Pokaz bezzałogowych statków powietrznych

Zakład Rozpoznania Instytutu Dowodzenia Akademii Wojsk Lądowych pod kierownictwem ppłk. Artura Gonciarza, w dniach 10-11 września 2018 r. zorganizował seminarium naukowe pt. ,,Wykorzystanie optoelektronicznych przyrządów rozpoznania na współczesnym polu walki’’.

Rektor-Komendant AWL wręcza odznaczenia

W Akademii Wojsk Lądowych odbył się uroczysty apel z okazji Święta Wojsk Lądowych.

Wyróżnienie dla pracownika AWL

W dniach 2-5 września 2018 r. w Brukseli odbyło się 39. Spotkanie Grupy Implementacyjnej UE, zorganizowane tym razem na terenie belgijskiej Królewskiej Akademii Wojskowej, podczas którego odbyła się ceremonia wręczenia Honorowego Członkostwa Grupy Implementacyjnej dla Pani Anny Zamiar-Ziółkowskiej.

Podchorążowie podczas uroczystości

W dniu 09.09.2018 r. kilkudziesięciu podchorążych AWL udało się do Wizny w celu wzięcia udziału w uroczystościach upamiętniających 79 rocznicę bohaterskich walk żołnierzy Wojska Polskiego o Odcinek Obrony „Wizna” nazywany „polskimi Termopilami”.

Przywitanie z pododdziałami AWL

- Otrzymujecie szlify oficerskie w roku szczególnym, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyróżnienie, ale i zobowiązanie. Jesteście ludźmi, którzy będą ponosili odpowiedzialność za swych podwładnych, dla których macie być wzorem. Jestem przekonany, że wywiążecie się z tego zadania wzorowo. Potrzebujemy w wojsku polskim więcej oficerów, ale też w ogóle więcej żołnierzy dlatego też zasługujecie na najwyższy szacunek – tymi słowami zwrócił się do nowo promowanych Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, podczas promocji na pierwszy stopień oficerski 215 absolwentów Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu (AWL).

Wręczenie patentów

W Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość wręczenia patentów oficerskich, dyplomów oraz świadectw.

Stanowisko Wystawiennicze AWL

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce od ponad ćwierć wieku jest wizytówką polskiej branży i najlepszym sposobem promocji rodzimych firm. Jest także miejscem prezentacji nowości sektora obronnego z całego świata.

Prowadzenie prac badawczych

W dniach 27.08 – 01.09.br. podchorążowie Naukowego Koła Historii Wojen oraz kadra Wydziału Zarządzania Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, we współpracy z Biurem Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadziła pierwszy etap prac poszukiwawczych mogił poległych żołnierzy Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza poległych w walkach z Armią Czerwoną w październiku 1939 roku.

Zawodnicy podczas rywalizacji sporotwej

Ostatnia dekada sierpnia to czas, gdy zawodnicy stają na starcie kolejnej edycji Runner’s World Super Bieg, tym razem rozgrywanej w malowniczym Beskidzie Śląskim.

Szanowni Państwo,

W dniu 29 sierpnia br. zakończyła się w Akademii zbiórka pieniędzy na operację serca Oliwki Dąbrowskiej w USA. W akcję włączyła się cała społeczność naszej Akademii, samorządy innych Uczelni wojskowych i cywilnych, organy przedstawicielskie środowisk wojskowych oraz inne organizacje i instytucje.

Pielgrzymka na Jasną Górę

Podchorążowie naszej Akademii zrzeszeni w Duszpasterstwie Akademickim „Nieśmiertelni” wraz z kapelanem ks. kpt. Maksymilianem JEZIERSKIM po raz drugi uczestniczyli w Pieszej Pielgrzymce Żołnierzy z Warszawy na Jasną Górę.