Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku rozstrzygnięty! Społeczność akademicka AWL zdecydowała, że Sportowcem Roku został ppor. Dariusz Jamro. Za najlepszą sekcję sportową uznano Sekcję Walki w Bliskim Kontakcie, a nagroda za Najlepszy Film Promocyjny trafiła do Sekcji Fotograficzno-Filmowej AWL.

Gala Sportu 2018 r. Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki wieńczy plebiscyt przeprowadzony w AWL, na najlepszego Sportowca Roku 2017, najlepszą Sekcję Sportową Roku 2017 oraz najlepszy film promocyjny „Sport w Akademii”. O zwycięstwo w plebiscycie ubiegali się żołnierze zawodowi i podchorążowie, studenci studiów cywilnych, pracownicy wojska wyróżniający się wybitnymi osiągnięciami sportowymi, sekcje sportowe osiągające wysokie wyniki sportowe i wyróżniające się działalnością na rzecz popularyzacji i promocji aktywnego stylu życia oraz autorzy najlepszych filmów promujących sport w Akademii Wojsk Lądowych.

Laureat Gali Sportu 2018 r. podziękował za docenienie jego wysiłku i wyników osiąganych w biegach długodystansowych w ubiegłym roku. - Jako podchorąży startowałem w wielu zawodach biegowych i sport wciąż stanowi dla mnie ważną część mojego życia. Cieszę się, że zostałem doceniony przez całą społeczność akademicką AWL - powiedział ppor. Dariusz Jamro. Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął sierż. pchor. sierż. pchor. Alan Adham, a podium uzupełnił sierż. pchor. Michał Kośla.

- W tym roku po raz pierwszy spotykamy się na Gali Sportu w Akademii Wojsk Lądowych. Dla Akademii Wojsk Lądowych kultura fizyczna, to jeden z zasadniczych filarów budowy najlepszej uczelni dowódców w Europie, i naszą rolą jest wspieranie sportu w AWL. Osobiście chciałbym aby w przyszłości kręgosłup kultury fizycznej Akademii zbudowany był w oparciu o sztuki walki. Stąd podejmujemy współpracę z różnymi federacjami - powiedział Rektor - Komendant AWL gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka. - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniają się popularyzacji sportu w Akademii. Pogratulować tegorocznym laureatom Gali Sportu, a tym, którzy w tym roku nie wygrali, życzę cierpliwości i konsekwencji w pokonywaniu drogi, która prowadzi na szczyt - dodał.

Rektor - Komendant AWL za duże zaangażowanie w życie sportowe Akademii Wojsk Lądowych wyróżnił: płk. inż. Kazimierza Łuckiego - Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (CSWIiCH), płk. Jacka Chrostowskiego - Komendanta 2 Wojskowego Oddziału Gospodarczego (2 WOG) oraz mjr. Mariusza Denkiewicza - Szefa Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu CSWIiCH.

Podziękowania od Rektora - Komendanta za całokształt działalności sportowej otrzymali: por. Mariusz Zbylut, chor. Mariusz Jędra, mł. chor. Artur Michalkiewicz, kpr. Mariusz Janicki, Pan Arkadiusz Homańczuk oraz Pan Roman Zięba.

Szczególne podziękowania od Rektora - Komendanta otrzymał student AWL, Adam Gielata - wielokrotny kickbokserski Mistrz Polski oraz ubiegłoroczny Mistrz Świata.

Wyniki Gali Sportu 2018 r.

Kategoria Sportowiec 2017 r.

1. ppor. Dariusz Jamro
2. sierż. pchor. Alan Adham
3. sierż. pchor. Michał Kośla
4. sierż. pchor. Patryk Łabecki
5. mjr Paweł Wasilewski
6. st. chor. szt. Wojciech Michałkiewicz
7. szer. pchor. Michał Porożyński.
8. ppor. Agata Pietroszek
9. sierż. pchor. Natalia Fiedoruk
10.plut. pchor. Seweryn Wiktorek

Kategoria Sekcja Sportowa 2017 r.

1. Sekcja Walki w Bliskim Kontakcie
2. Sekcja Piłki Nożnej
3. Sekcja Biegów Długodystansowych

Kategoria Film Promocyjny

1. Sekcja Fotograficzno-Filmowa w składzie: st. kpr. pchor. Adam Bukowiecki, sierż. pchor. Dawid Lis, sierż. pchor. Mateusz Kołodziej.

Tekst: kpt. Marcin Jasnowski

Zdjęcia: szer. pchor. Zofia Szuster-Górska