Na zaproszenie Rektora Politechniki Wrocławskiej, prof. dr. hab. Cezarego Madryasa, Rektor – Komendant Akademii Wojsk Lądowych gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka uczestniczył w XVI Balu Charytatywnym Politechniki Wrocławskiej, który, jak co roku na zakończenie karnawału, odbył się w auli uczelni.

Goście podczas aukcji przeprowadzonej w trakcie balu, mieli okazję wylicytować m.in. piłkę oraz rękawice bramkarskie z podpisem Jerzego Dudka, bluzę bramkarską Łukasza Fabiańskiego oraz płyty podarowane przez artystów, którzy koncertowali na Politechnice Wrocławskiej – Krystynę Prońko, Stanisława Soykę i zespół Raz, Dwa, Trzy.

Akademia Wojsk Lądowych przekazała na aukcję charytatywną bon, obejmujący 40 godzin szkolenia z zakresu walki w bliskim kontakcie, jazdy konnej, podstaw survivalu i technik bezpiecznego posługiwania się bronią, który wylicytowano za kwotę 2,2 tys. zł.

Cały dochód z imprezy zasilił fundusz stypendialny niepełnosprawnych studentów.

W balu uczestniczyło ponad 170 zaproszonych gości świata nauki, biznesu i sportu.

Zdjęcia: Tomasz Hołod/Polska Press