W poniedziałek, 5 marca, Akademia Wojsk Lądowych zainaugurowała kolejny już semestr międzynarodowy. W tym roku gościmy w naszej Akademii 40 kadetów i 7 studentów cywilnych z aż 13 państw.

W imieniu Rektora – Komendanta AWL, studentów powitał pełniący obowiązki Dziekana Wydziału Zarządzania, ppłk Marcin Bielewicz, który życzył wszystkim udanego pobytu w Akademii oraz zapraszał do aktywnego udziału w życiu studenckim, a w godzinach popołudniowych, do korzystania z szerokiej bazy kulturalnej Wrocławia.

Podczas pobytu w Akademii Wojsk Lądowych studenci zagraniczni będą mieli okazję poznać kulturę i tradycję naszego kraju, uczestnicząc w wycieczkach do ciekawych turystycznie miejsc. Wezmą udział w corocznych zawodach sportowych, podczas których rywalizować będą ze studentami zagranicznymi Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Pobyt w AWL to nie tylko przyjemności, ale również nauka. W trakcie semestru międzynarodowego, studenci wezmą udział w blisko 23 kursach prowadzonych w języku angielskim przez kadrę dydaktyczną Akademii.

Semestr międzynarodowy w Akademii Wojsk Lądowych potrwa do 30 czerwca br.

Tekst: kpt. Marcin Jasnowski

Zdjęcia: Zuzanna Stańczyk