AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


To już kolejny raz, gdy akcja „Paczka od AWL-a dla Bohatera”, której wielkanocną edycję po raz kolejny przeprowadzili podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych, zakończyła się sukcesem.

Młodzi żołnierze wraz z kapelanem AWL ks. por. Maksymilianem Jezierskim, przygotowali świąteczne podarunki dla potrzebujących, a zarazem bardzo zasłużonych kombatantów Armii Krajowej, Państwa Podziemnego oraz Narodowych Sił Zbrojnych - ludzi, którzy z odwagą i determinacją bronili wolności i niepodległości naszej Ojczyzny.

Spotkania z bohaterami to dla naszych podchorążych spotkanie z żywą historią ale także duże przeżycie emocjonalne. - Bardzo wzruszające dla mnie było spotkanie z jednym z kombatantów, który poprosił, żebyśmy o nich nie zapominali. Ważne jest to, aby pamięć o bohaterach została. My jako młode pokolenie mamy za zadanie troszczyć się o nich i pielęgnować historię ich życia przez cały czas.” – podkreślał kpr. pchor. Przemysław Mazurek.

„Poczułam niesamowitą radość, kiedy zobaczyłam szczery uśmiech na twarzy tych wspaniałych ludzi. To, jak cieszyli się z naszych odwiedzin było naprawdę wzruszające.” - dodała szer. pchor. Maria Pelczar opisując wrażenia ze spotkania.

Dla samych kombatantów spotkanie z podchorążymi AWL to również ogromne przeżycie. Wielu z nich, jak mówili, już od tygodnia poprzedzającego Wielkanoc przygotowywało się do wizyty naszych podchorążych. Każde takie spotkanie, jak przyznają, dodaje im sił do życia.

Paczka od AWL-a dla Bohatera” to akcja mająca na celu nie tylko wsparcie materialne dla potrzebujących kombatantów, ale przede wszystkim, to okazja do spotkania z żywymi świadkami trudnej historii naszego kraju i wielkimi patriotami.


Tekst: kpt. Marcin Jasnowski

Foto: Archiwum DA „Nieśmiertelni”

 

Back to top