Pierwszy etap pilotażowego programu ochotniczego szkolenia studentów – „Legia Akademicka” dobiegł końca.

Zgłosiło się do niego 165 studentów, którzy od stycznia br. zgłębiali wiedzę teoretyczną z zakresu obronności i wiedzy wojskowej. Do egzaminu końcowego podeszło 123 studentów, a finalnie całe szkolenie ukończyło 122 z nich. Teraz, wszyscy, którzy zakończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym, mają do końca kwietnia czas na złożenie wniosków o powołanie na ćwiczenie wojskowe, będące częścią praktyczną programu.

Podczas uroczystego zakończenia szkolenia, które miało miejsce w Akademickim Centrum Kultury, Prorektor ds. Dydaktycznych, płk dr Lesław Wełyczko, pogratulował wszystkim uczestnikom udziału w przedsięwzięciu i życzył dalszych sukcesów w zgłębianiu wiedzy wojskowej podczas szkolenia praktycznego. W trakcie uroczystości pamiątkowym ryngrafem wyróżniono najlepszych studentów. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Wawrzonkowski, Mateusz Szwaczkiewicz, Dawid Klimaszewski.

Tekst: kpt. Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch