Podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych, jak co roku, biorą czynny udział w święcie żaków we Wrocławiu. Tegoroczną edycję Juwenaliów rozpoczął kolorowy pochód studentów z placu Wolności w kierunku Politechniki Wrocławskiej. Od poniedziałku do czwartku czekają na nich cztery dni imprez, zabaw i liczne koncerty na wrocławskich Polach Marsowych.

Święto wrocławskich studentów rozpoczęto na placu Wolności przekazaniem kluczy do miasta królowej i królowi juwenaliów. Ze strony władz miasta do studentów, na ich święto, przybył Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, który przekazując klucze powiedział - …przyniosłem wam klucze do miasta i miejskiego skarbca. W promocji dokładam jeszcze budynek Narodowego Forum Muzyki, operę i miejskie muzeum. To wszystko wasze -. Pełniący obowiązki Prorektora ds. Studenckich AWL, ppłk Wojciech Czerechowski wraz z innymi prorektorami życzył studentom wspaniałej i radosnej zabawy.

Tegoroczne juwenalia przygotowuje wspólnie sześć wrocławskich uczelni. Akademia Wojsk Lądowych, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytet Przyrodniczy.

Tekst: kpt. Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch