Zgodnie z „Planem – kalendarzem przedsięwzięć sportu powszechnego w resorcie Obrony Narodowej oraz regulaminami zawodów na 2018 rok”, w dniach 24-29 czerwca br., w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w biegu patrolowym, strzelaniu oraz pokonywaniu toru przeszkód w OSF.

W gronie najlepszych drużyn Wojska Polskiego, które stanęły na starcie, znalazła się również reprezentacja Wyższego Szkolnictwa Wojskowego, reprezentowana przez podchorążych Akademii Wojsk Lądowych. W wyniku sportowej rywalizacji nasi reprezentanci wywalczyli trzecie miejsce zespołowo w konkurencji strzelanie z karabinka kbk AK/beryl, ulegając nieznacznie reprezentacji 12. Dywizji Zmechanizowanej i 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Tak wysoki wynik nie byłby możliwy bez pracy i zaangażowania mjr. Dariusza Kłuska i mł. chor. Pawła Świerzko żołnierzy Zakładu Teorii i Praktyki Strzelań Instytutu Dowodzenia AWL, którzy odpowiadali za przygotowanie zawodników do startu w Mistrzostwach Wojska Polskiego w konkurencji strzeleckiej.

Skład reprezentacji AWL w konkurencji strzelanie z karabinka kbkAK/beryl:

• sierż. pchor. Adam Hałajko/13 kompania szkolna
  • plut. pchor. Marcin Kania/13 kompania szkolna