Za nami egzaminy wstępne na pierwszy rok studiów stacjonarnych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi – Wydział Wojskowo-Lekarski, a już rozpoczęliśmy kolejne, tym razem na stacjonarne studia wojskowe w AWL, realizowane w ramach limitu miejsc na kierunki studiów dla kandydatów na żołnierzy zawodowych.

O tegoroczne indeksy Akademii Wojsk Lądowych ubiegało się ponad 300 kandydatów na 120 miejsc w ramach limitu przyjęć na studia medyczne. Jeszcze więcej kandydatów, bo prawie 1800 osób, rywalizuje o 340 miejsc na studiach wojskowych i spełnienie marzenia zastania oficerem Wojska Polskiego.

Egzamin składa się z weryfikacji wyników pisemnej matury, testu sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak podkreślają sami zainteresowani rywalizacja jest zacięta, ponieważ ponad 5 osób na jedno miejsce to dużo. Największą trudność sprawia wszystkim egzamin sprawności fizycznej, który jest wymagający i bez wcześniejszego przygotowania kondycyjnego niemożliwy do zaliczenia na satysfakcjonującym poziomie.

Kandydatom podczas egzaminów wstępnych towarzyszy ekipa TV Working Group, która przygotowuje na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej i Canal+ Polska materiał zdjęciowy do serialu dokumentalnego przedstawiającego codzienną służbę podchorążych.

Wszystkim rywalizującym o indeks AWL życzymy powodzenia!

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch