AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH

Ostatnia dekada sierpnia to czas, gdy zawodnicy stają na starcie kolejnej edycji Runner’s World Super Bieg, tym razem rozgrywanej w malowniczym Beskidzie Śląskim.

W tym roku na starcie w Wiśle stanęło 360 zawodników, wśród których znalazł się również dotychczasowy lider klasyfikacji w kategorii M50, reprezentant AWL – st. chor. szt. Wojciech Michałkiewicz. I tym razem nasz zawodnik nie zawiódł oczekiwań społeczności akademickiej AWL oraz wszystkich kibiców i po wyczerpującym biegu na dystansie 23 km, gdzie przewyższenia sięgały ponad 1000 m, a temperatura powietrza oscylowała podczas biegu w okolicach 30 stopni Celsjusza, zajął ostatecznie 3 miejsce w klasyfikacji kategorii M50. Takie rozstrzygnięcie pozwoliło umocnić się naszemu reprezentantowi na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej zawodów w swojej kategorii wiekowej i powiększyć przewagę nad kolejnym zawodnikiem do ponad 400 punktów.

Do końca serii Runner’s World Super Bieg zostały dwa starty, a kolejne zawody już niebawem w Wałbrzychu. Całość zakończy się w Świeradowie Zdrój w dniu 6 października br., gdzie ostatecznie poznamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski