AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


Ponad dwustu chętnych stawiło się w holu bloku dydaktycznego Akademii Wojsk Lądowych podczas akcji krwiodawstwa. Cała zebrana krew trafi do potrzebujących z Dolnego Śląska.

W czwartek 25 października br., klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża (HDK PCK) przy Akademii Wojsk Lądowych zorganizował pierwszą, w tym roku akademickim, akcję krwiodawstwa. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Swój udział zgłosiło ponad dwustu chętnych co zaskoczyło organizatorów, którzy ze względów zdrowotnych oraz w związku z ograniczeniami czasowymi i technicznymi pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu nie wszystkich dopuścili do oddania krwi.

– Tak dużego zainteresowania naszą akcją nie spodziewałem się. Cieszy mnie, że społeczność AWL wspiera potrzebujących oddając dla nich krew. Przy planowaniu kolejnych akcji weźmiemy pod uwagę fakt tak dużego zainteresowania. Miejsce inauguracyjnego poboru krwi wybraliśmy nieprzypadkowo. Hol bloku dydaktycznego jest najczęściej odwiedzanym budynkiem w AWL i dzięki takiej lokalizacji mieliśmy pewność, że każdy kto będzie chciał pomóc, nie przeoczy takiej możliwości – mówił wiceprezes klubu HDK Tomasz Nowicki. Przypomniał również wszystkim o kolejnych akcjach. – Zapraszamy chętnych do oddania krwi 10 listopada br. w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas pikniku wojskowego „Służymy Niepodległej”, który odbędzie się na Placu Wolności we Wrocławiu. Natomiast kolejna akcja w AWL będzie miała miejsce w Akademickim Centrum Kultury 15 listopada br., na którą już teraz serdecznie zapraszam – powiedział.

Ostatecznie podczas pierwszej akcji poboru krwi w Akademii Wojsk Lądowych pobrano 145 jednostek krwi. Ponadto wolontariusze klubu HDK zarejestrowali 24 potencjalnych dawców szpiku.

Dziękujemy wszystkim za wspieranie potrzebujących i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach!


Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: Tomasz Nowicki

 

Back to top