AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


Dzień 1 listopada to czas zadumy i refleksji. Odwiedzamy wówczas groby naszych bliskich, by pomyśleć o uciekającym czasie.

W tym szczególnym dniu społeczność Akademii Wojsk Lądowych nie zapomina o przyjaciołach, którzy już od nas odeszli. W dniach poprzedzających uroczystości Wszystkich Świętych, nasi przedstawiciele złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze na grobach byłych komendantów, pracowników Akademii oraz zasłużonych żołnierzy, pochowanych we wrocławskich nekropoliach, m.in.: gen. dyw. Ryszarda Lacknera, gen. bryg. Zygmunta Szumowskiego, gen. bryg. Kazimierza Steca, mjr. Dariusza Rosenkiewicza oraz kpt. Krzysztofa Jasickiego.

W tej szczególnej chwili, nie zabrakło wspólnej modlitwy za zmarłych, w tym również za tragicznie zmarłego śp. Macieja Dębskiego – podchorążego naszej Uczelni. – Wspólna modlitwa to znak solidarności i wsparcia dla tych, którzy cierpią z powodu śmierci bliskich. Módlmy się za tych, którzy odeszli i za ich rodziny. W tym dniu możemy być z nimi duchowo – powiedział ks. kpt. Maksymilian Jezierski, kapelan AWL. Życzył również wszystkim, aby nadchodzący okres był chwilą wspólnej zadumy nad grobami bliskich.


 

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: AWL

 

 

Back to top