W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza rektor-komendant Akademii Wojsk Lądowych gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka spotkał się z przedstawicielami wrocławskich hospicjów: Anną Żebranowicz z Wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów oraz Agnieszką Wojtków-Zielińska z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Przedstawicielki hospicjów podziękowały za wsparcie wolontariuszy z AWL w codziennej opiece nad potrzebującymi.

– Panie Generale jako reprezentantki naszych hospicjów chciałyśmy serdecznie podziękować za wspaniałą współpracę z Akademią Wojsk Lądowych, za to, że zawsze możemy liczyć na pomoc wolontariuszy z tej szczególnej wojskowej uczelni – powiedziała Anna Żebranowicz. Jej słowa uzupełniła Agnieszka Wojtków-Zielińska – Cieszymy się, że przyszli oficerowie bezinteresownie angażują się w wolontariat hospicyjny. Jest to dla nas nieocenione wsparcie – dodała.

Podczas spotkania rektor-komendant zapewnił o chęci dalszej współpracy na rzecz zaprzyjaźnionych hospicjów.

– Uważam, że nasi podchorążowie powinni rozwijać w sobie wartości związane z wrażliwością na drugiego człowieka oraz chęcią niesienia bezinteresownej pomocy – podkreślił rektor-komendant, dodając również – są to wartości, których nie można kupić, trzeba uczyć się ich i pielęgnować, a wolontariat jest ku temu najlepszą okazją – dodał.

Tekst: AWL

Zdjęcia: AWL