AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


Finał Szlachetnej Paczki i związany z nim Weekend Cudów za nami. Wśród wolontariuszy podchorążowie AWL, którzy corocznie bezinteresownie wspierają akcję. W sumie, na Dolnym Śląsku świąteczne paczki trafiły do ponad 1500 rodzin.

Przez cały weekend 8-9 grudnia br. podchorążowie z Duszpasterstwa Akademickiego „Nieśmiertelni” Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu wspierali organizatorów podczas finału Szlachetnej Paczki. Sama akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, także wśród podchorążych. Co więcej, z roku na rok, liczba podchorążych angażujących się w przedsięwzięcie rośnie. W jej tegorocznej edycji udział wzięło ponad 50 z nich, a więc ponad dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku. Jak podkreślał kapelan AWL ks. kpt. Maksymilian Jezierski Akademicka Drużyna Super „W” ciągle się rozrasta i jest powodem wielkiej dumy oraz radości.

Zaznaczyć należy również, że większość z podchorążych angażuje się w działalność „Szlachetnej Paczki”, nie tylko podczas finałowej akcji, ale przez cały rok.

W czasie weekendu, „Nieśmiertelni” w kilkuosobowych grupach pomagali od samego rana przy rozładunku paczek, pakowaniu w świąteczny papier ogromnych pudeł „wypełnionych marzeniami” wrocławskich rodzin. Następnie po południu rozwozili je wraz z wolontariuszami Szlachetnej Paczki do ludzi, którzy czekali na nich ze łzami w oczach oraz uśmiechami na twarzach. Widok żołnierzy zaangażowanych w akcję wywierał ogromne wrażenie na rodzinach. Wyrażali to w dyskusji podczas spotkań. „Dzisiejszy dzień był bombowy, a żołnierze fantastyczni. Dzięki wam jutro też damy radę”, „Wielkie dzięki za pomoc”, „Dzięki za pomoc w noszeniu paczek, za gotowość do bronienia Polaków nie tylko przed wrogiem, ale też przed biedą”, czy też „Bez Was finał nie byłby taki sam.” – to tylko niektóre ze słów jakie „Nieśmiertelni” usłyszeli od ludzi podczas akcji.

Dumny ze swoich podopiecznych był zwłaszcza kapelan Akademii Wojsk Lądowych.

– Cieszę się z dobrych słów o naszych wolontariuszach wyrażanych wszędzie gdzie działaliśmy. Wiem także od liderów, jak wielkie wzruszenie wśród ludzi wywoływał widok żołnierzy w mundurach, którzy pomagają. Dobro rodzi dobro. Pamiętajmy o tym, szczególnie w adwencie – mówił kapelan AWL.

***

Szlachetna Paczka to akcja organizowana na terenie całej Polski, a jej celem jest materialna i mentalna pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom oraz osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.


Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: Archiwum DA „Nieśmiertelni”

 

Back to top