Rektor-Komendant Akademii Wojsk Lądowych, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka wręczył akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe, wyróżnienia dla żołnierzy oraz powitał żołnierzy rozpoczynających służbę wojskową w AWL.

- Awans na kolejny stopień wojskowy, to sukces osobisty poparty ciężką pracą. Szczególnie poważne jest przejście do grona oficerów starszych. Wszyscy cieszymy się razem z Wami. Swoim przykładem osobistym pokazaliście, że w pełni na to zasłużyliście – powiedział rektor-komendant AWL do awansowanych żołnierzy.

Podczas spotkania rektor-komendant zwrócił się również do pozostałych bohaterów uroczystości.

– Serdecznie gratuluję wyboru Akademii, najlepszej uczelni dowódców w Europie. Perspektywy rozwoju przed Wami są bardzo duże. Wszystko zależy od tego, jak będziecie spełniać swoje marzenia, a nasze oczekiwania - mówił rektor-komendant.

W imieniu awansowanych na wyższy stopień żołnierzy głos zabrał mjr Łukasz Machna, który podziękował zebranym za okazane zaufanie, codzienne motywowanie do ciężkiej pracy i wspieranie w rozwoju osobistym.

Na wyższe stopnie wojskowe awansowali: mjr Maciej Kupryjańczyk, mjr Łukasz Machna, mjr Artur Zielichowski, por. Marek Błachut.

W murach AWL przywitani zostali: kpt. Emil Kamiński, st. sierż. Jarosław Teresiński, sierż. Paweł Wieczorek.

Podczas uroczystości rektor-komendant AWL wręczył żołnierzom wyróżnienia.

Za wzorowe pełnienie służby wojskowej, pismem pochwalnym ze zdjęciem żołnierza na tle sztandaru wyróżniony został mjr Dariusz Kłusek. Za znaczące osiągnięcia szkoleniowe, dydaktyczne, w dowodzeniu, szkoleniu, pracy wychowawczej, eksploatacji środków technicznych i uzbrojenia, chor. Grzegorz Wilk wyróżniony został nadaniem tytułu honorowego: Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej z odznaką III stopnia.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: kpr. pchor. Kornel Wasilewski