AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


22 stycznia br. w Sali Tradycji Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz powitania żołnierzy zawodowych nowo przybyłych do Uczelni.

Rektor-Komendant AWL, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka złożył życzenia pomyślności w dalszej służbie wojskowej – Gratuluję awansów na kolejne stopnie wojskowe. Zostaliście dostrzeżeni przez przełożonych, co świadczy o Waszym profesjonalizmie. Życzę, aby służba w naszej Akademii dostarczała wam dużo radości i zawodowego spełnienia. Witam serdecznie także nowo przybyłych żołnierzy. Nasza Akademia ma duże ambicje, a tym samym daje duże możliwości. Chciałbym, abyście nas wspierali w realizacji tych ambicji – powiedział Rektor-Komendant.

W imieniu bohaterów uroczystości głos zabrał mjr Zbigniew Szymocha, który podziękował przełożonym za obdarzone zaufanie, po czym dodał, że dalsza służba w Akademii jest zarówno ogromnym zaszczytem, jak i wyzwaniem.

Awanse na kolejny stopień wojskowy otrzymali: mjr Zbigniew Szymocha i chor. Robert Lewicki.

Do Akademii Wojsk Lądowych przybyli: kpt. Michał Kulas, kpt. Jarosław Szydełko, por. Michał Tyjewski i st. chor. Przemysław Rapacz.


Tekst: por. Michał Liberek

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch

 

Back to top