Student Akademii Wojsk Lądowych nowym mistrzem federacji DSF Kickboxing Challenge. Pas mistrzowski odebrał Jarosławowi Daschke, multimedaliście Mistrzostw Polski i Pucharu Świata, który w swojej karierze sportowej stoczył ponad 160 walk.

Adam „Polish Psycho” Gielata znakomicie zaprezentował się na DSF Kickboxing Challenge 20 w Krakowie. W walce o pas mistrzowski w kategorii do 71 kg nie pozostawił sędziom żadnego wyboru, którzy jednogłośną decyzją (50:46, 49:46, 50:45) wskazali na jego zwycięstwo. Puchar dla szczęśliwego zwycięzcy wręczył rektor-komendant AWL gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka, który dopingował naszego wojownika podczas walki.

Nasz nowy mistrz tak podsumował walkę.

– Jak wchodzisz do ringu to nie wiesz co się stanie. Chciałem pokazać bardzo dobrą szkołę kickboxingu, ponieważ bardzo ciężko pracowałem. Walka była na pełnym dystansie i z tego się cieszę. Lubię wiele rund. Wszyscy mówią, że mam trzecie płuco, ponieważ ja z rundy na rundę rozkręcam się, a przeciwnicy słabną. Moje ciężkie treningi dają efekty i to mnie bardzo cieszy. Adam Gielata to już dobra marka i udowodniłem to w tej walce – powiedział Adam Gielata. (https://www.youtube.com/watch?v=kImZPshzYgA)

Podczas gali DSF Kickboxing Challenge 20 w Krakowie fani sportów walki byli świadkami jeszcze dwóch pojedynków o pasy mistrzowskie. W wadze ciężkiej „Krol Nokautu” Tomasz Sarara pokonał na punkty Abdarhmane Coulibaly’ego, a w wadze do 75 kg zwycięstwo przypadło Marcinowi Mazurkiewiczowi, który stoczył bardzo emocjonującą walkę z Piotrem Sokołem.

Adamowi gratulujemy zdobycia pasa mistrzowskiego!

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: DSF