W uczelnianej Sali Tradycji odbyła się uroczystość pożegnania żołnierzy. Wręczono również wyróżnienia.

W dniu 28 lutego br., uroczyście pożegnano oficera, który od 4 marca br. rozpocznie służbę jako specjalista w Zarządzie Logistyki P-4 SG WP oraz podoficera, który podjął decyzję o zakończeniu służby wojskowej. Głowni bohaterowie wydarzenia kpt. Marek Miturski oraz st. sierż. Krzysztof Gromala wyrazili wdzięczność za przybycie na uroczystość.

W imieniu odchodzących żołnierzy głos zabrał kpt. Marek Miturski, który zwracając się do zebranych, podziękował za wspólną wieloletnią służbę dla dobra Akademii.

– Nie jestem wielkim mówcą ani dyplomatą, ale kilka słów na pożegnanie udało mnie się zebrać. Spędziłem w tej Uczelni dużo czasu i dziękuję, że mogłem ten okres swojej służby dzielić z Wami. Dziękuję, za możliwość spotkania w murach AWL wielu wspaniałych ludzi, którzy motywowali mnie do wysiłku i ciągłego rozwoju osobistego. Teraz otwieram kolejny etap swojej kariery, który mam nadzieję będzie równie ciekawy. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc, wsparcie i życzę, w imieniu swoim oraz kolegów, aby wszyscy, tak jak i ja, osiągali satysfakcję z pracy, którą wykonują – powiedział na pożegnanie kpt. Marek Miturski.

Pełniący obowiązki rektora-komendanta AWL płk dr inż. Jacek Narloch podziękował za lata wspólnej służby na rzecz Akademii Wojsk Lądowych.

– Dziękuję za duże zaangażowanie i pracę w kształtowaniu świadomości i wiedzy naszych absolwentów. Życzę Panu kapitanowi w imieniu całej społeczności akademickiej powodzenia w dalszej służbie na nowym stanowisku służbowym, a Panu sierżantowi powodzenia w nowej cywilnej rzeczywistości.– powiedział płk dr inż. Jacek Narloch.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia. Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu zadań służbowych w ramach realizacji przedsięwzięć zabezpieczenia ćwiczenia pk. ANAKONDA-18 listem gratulacyjnym wyróżniony został por. Michał Liberek. Za wzorowe pełnienie służby wojskowej w Akademii Wojsk Lądowych pismem pochwalnym ze zdjęciem wyróżnionego na tle sztandaru wyróżnienie otrzymał kpt. Marek Miturski.

***

Kpt. Marek Miturski, z dniem objęcia obowiązków na stanowisku służbowym specjalisty w Zarządzie Logistyki P-4 SG WP mianowany będzie na stopień majora.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch