Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku rozstrzygnięty! Społeczność akademicka AWL zdecydowała, że sportowcem roku został st. chor. szt. Wojciech Michałkiewicz. Za najlepszą sekcję sportową uznano, zeszłorocznego laureata – Sekcję Walki w Bliskim Kontakcie. Gościem honorowym gali był prezes federacji DSF Kickboxing Challenge, Sławomir Duba.

Coroczna, organizowana na przełomie lutego i marca, Gala Sportu Akademii Wojsk Lądowych wieńczy plebiscyt, na najlepszego sportowca roku oraz najlepszą sekcję sportową roku w Akademii. O zwycięstwo w plebiscycie ubiegali się żołnierze zawodowi i podchorążowie, studenci studiów cywilnych oraz pracownicy wojska, wyróżniający się wybitnymi osiągnięciami sportowymi, a także sekcje sportowe osiągające wysokie wyniki sportowe i wyróżniające się działalnością na rzecz popularyzacji i promocji aktywnego stylu życia. Podczas gali wręczono również nagrodę dla najlepszego filmu promującego AWL.

Na świeżo, po gali, laureat konkursu tak komentował swój sukces.

– Jako reprezentant Akademii Wojsk Lądowych startowałem w wielu zawodach biegowych i sport wciąż stanowi dla mnie ważną część mojego życia. Cieszę się, że mój wysiłek został zauważony i doceniony – powiedział st. chor. szt. Wojciech Michałkiewicz.

Tuż za laureatem, na kolejnych miejscach podium uplasowali się: st. szer. pchor. Sebastian Dziama (II miejsce) oraz ubiegłoroczny zwycięzca plebiscytu ppor. Dariusz Jamro (III miejsce).

Do zebranych w sali kina zwrócił się rektor-komendant AWL, który pogratulował wyników sportowych osiągniętych przez naszych reprezentantów w poprzednim roku.

– Dla Akademii Wojsk Lądowych kultura fizyczna, to jeden z zasadniczych filarów i naszą rolą jest wspieranie sportu w AWL. Sport jest bardzo ważny w życiu, ponieważ hartuje ducha i daje siłę, aby pokonywać wyzwania. Kształtuje sylwetkę, uczy współpracy w zespole i strategicznego myślenia. To umiejętności niezwykle istotne i potrzebne żołnierzowi na zmieniającym się, niezwykle szybko, współczesnym polu walki – powiedział rektor-komendant AWL gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka. – Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniają się popularyzacji sportu w Akademii i pogratulować tegorocznym laureatom Gali Sportu. Tym, którzy w tym roku nie wygrali, życzę cierpliwości i konsekwencji w pokonywaniu drogi, która prowadzi na szczyt – dodał.

Rektor-Komendant AWL za duże zaangażowanie w życie sportowe Akademii Wojsk Lądowych i nieocenione wsparcie przy organizacji imprez sportowych, wyróżnił: płk. inż. Kazimierza Łuckiego - komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (CSWIiCH), płk. Jacka Chrostowskiego - komendanta 2 Wojskowego Oddziału Gospodarczego (2WOG) oraz płk. Dariusza Dejnekę – dowódcę 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Podziękowania otrzymali również: mjr Mariusz Denkiewicz, mjr Krzysztof Rybczyński, por. Mariusz Zbylut, chor. Mariusz Jędra, chor. Artur Michalkiewicz, kpr. Mariusz Janicki, st. szer. Piotr Patek, Pan Arkadiusz Homańczuk.

Nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promocję AWL otrzymał Adam Gielata, mistrz federacji DSF Kickboxing Challenge oraz aktualny amatorski mistrz świata w kickboxingu.

Nagrodę specjalną, za organizację i przebieg Mistrzostw Duszpasterstw Akademickich i promocję AWL otrzymał kapelan AWL ks. kpt. Maksymiliana Jezierskiego

Szczególne podziękowania od Rektora – Komendanta za promocję i wkład pracy włożone w rozwój sportów walki w służbach mundurowych oraz promocję AWL otrzymał prezes federacji DSF Kickboxing Challenge, Sławomir Duba.

Wyniki Gali Sportu 2019 r.

Kategoria Sportowiec 2018 r.

1. st. chor. szt. Wojciech Michałkiewicz
  2. st. szer. pchor. Sebastian Dziama
  3. ppor. Dariusz Jamro
  4. sierż. pchor. Michał Kośla
  5. st. kpr. pchor. Michał Perka
  6. mjr Marek Kociuba
  7. ppor. Piotr Rumak
  8. st. szer. pchor. Dawid Klonowski
  9. szer. pchor. Maciej Smoliński
  10. ppor. Artur Dworak

Kategoria Sekcja Sportowa 2018 r.

1. Sekcja Walki w Bliskim Kontakcie
  2. Sekcja Biegów Długodystansowych
  3. Sekcja Piłki Nożnej

Kategoria Film Promocyjny

1. kpr. pchor. Krystian Ławrysz z Sekcji Fotograficzno-Filmowa za film „Mój sport – moja pasja”.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch