W dniu 11 marca br., Akademia Wojsk Lądowych gościła oficerów z Kataru, reprezentujących Military College w Doha. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli kadeci  z USMA w West Point, którzy przebywają w AWL w ramach programu wymiany FAEP (Foreign Academies Exchange Program).

Wspólne spotkanie rozpoczęła prezentacja o Akademii Wojsk Lądowych, przedstawiona przez Szefa Wydziału Współpracy Międzynarodowej i Komunikacji Społecznej, ppłk. dr. Rafała Niedzielę. Następnie dyskutowano o systemie kształcenia i szkolenia realizowanym w Akademii, skupiając się głównie na specyfice kształcenia i doskonalenia kadr.

Podczas wizyty, przedstawiciele z Kataru i USA zwiedzili salę tradycji AWL, bibliotekę akademicką oraz zapoznali się z bazą dydaktyczno-szkoleniową. W Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym zaprezentowano gościom innowacyjny system symulacji taktycznej PACAST, VBS3 (VirtualBattleSpace3), system szkolno-treningowy „Śnieżnik”, symulator szkolenia kierowców KTO Rosomak „Jaskier”, symulator taktyczny plutonu zmechanizowanego „Aster” oraz najnowszy nabytek Akademii wspierający proces szkolenia podchorążych - Krytą Mobilną Strzelnicę Ćwiczebną w Kontenerach 40FT HC.

Tekst: por. Michał LIBEREK

Zdjęcia: st. kpr. pchor. Kornel WASILEWSKI