Podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych uczestniczyli w spotkaniu z ambasadorem Szwajcarii w Polsce. Organizatorem spotkania była fundacja The Bridge oraz Wydział Wychowawczy AWL.

We wtorek, 2 kwietnia br., na terenie ambasady Szwajcarii w Warszawie zorganizowano, z inicjatywy Margo i Adama Koniuszewskich – założycieli fundacji The Bridge – oraz Wydziału Wychowawczego Akademii Wojsk Lądowych, spotkanie, w którym uczestniczyli podchorążowie AWL. Tematem dyskusji w ramach realizowanego w Polsce programu Edukacja Oknem na Świat były globalne wyzwania przed jakimi obecnie stoją społeczeństwa. Dyskutowano również o polsko – szwajcarskich relacjach gospodarczych, bezpieczeństwie, ochronie środowiska, nauce i innowacjach oraz problemach społecznych występujących na co dzień w społeczeństwach.

W ramach projektu realizowanego przez fundację planowane są kolejne spotkania. Najbliższe odbędą się z akredytowanymi w Polsce ambasadorami Australii, Meksyku oraz Włoch.

***

Fundacja The Bridge swoim zakresem działania obejmuje Szwajcarię, Kanadę oraz Polskę, kierując programy edukacyjne do środowisk młodzieżowych, biznesu, liderów opinii i bibliotekarzy. Flagowym programem Edukacja Oknem na Świat, objętych jest w Polsce 400 wyróżniających się licealistów (głównie z klas z maturą międzynarodową) oraz studentów uczelni wyższych. Ambasadorką działań fundacji w Polsce jest aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Tekst: AWL

Zdjęcia: Fundacja The Bridge