Artyści Akademii Wojsk Lądowych w półfinale Festiwalu Piosenki i Tańca. Z tej okazji wystąpili w klubie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

W dniach 5-7 kwietnia br., podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych wzięli udział w półfinale Festiwalu Piosenki i Tańca w ramach Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego. Przesłuchania odbyły się w siedzibie Klubu Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Podczas występów, młodych artystów oceniała specjalnie do tego powołana Rada Artystyczna.

Wykonawcy reprezentujący Akademię Wojsk Lądowych zaprezentowali interpretacje utworów muzycznych w dwóch kategoriach.

W kategorii zespół wokalno-instrumentalny wystąpiła grupa Kompania Wsparcia w składzie: kpr. pchor. Krzysztof Golec – instrumenty klawiszowe, kpr. pchor. Mateusz Jania – perkusja, kpr. pchor. Krzysztof Juzwa – śpiew, gitara basowa, st. szer. pchor. Katarzyna Ochwat – śpiew, st. szer. pchor. Norbert Wojtaszek – śpiew, saksofon, st. szer. pchor. Gerard Sobieraj – gitara elektryczna.

W kategorii solistów AWL reprezentowała kpr. pchor. Patrycja Kędzierska, której akompaniował na pianinie plut. pchor. Michał Walkowiak.

Werdykt jury na razie pozostaje nieznany, ale jesteśmy dumni z naszych artystów, którzy podczas występów dali z siebie wszystko!

***

Festiwal Piosenki i Tańca prezentuje dorobek artystyczny młodych artystów skupionych pod opiekuńczymi skrzydłami instruktorów klubów jednostek wojskowych. Popularyzacja pieśni i piosenek patriotycznych oraz wojskowych, to działanie, którego celem jest kształtowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych i szacunku dla tradycji, a także inspirowanie instruktorów i animatorów kultury w siłach zbrojnych do podejmowania inicjatyw w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej młodego pokolenia.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski/Ewa Ganczarek

Zdjęcia: AWL