W środę, 10 kwietnia br., pełniący obowiązki rektora-komendanta AWL płk dr inż. Jacek Narloch spotkał się z członkami reprezentacji AWL w szachach, z okazji zdobycia drugiego miejsca drużynowo podczas 18 Mistrzostw Polski Służb Mundurowych.

Zawody które odbyły się w dniach 3-7 kwietnia br. w miejscowości Pokrzywna i rozgrywane były na dystansie 9 rund, zgromadziły 80 zawodników reprezentujących wszystkie służby mundurowe. Rozgrywki były bardzo zacięte i losy zwycięstwa ważyły się do samego końca.

Po zaciętej rywalizacji Mistrzem Polski Służb Mundurowych w szachach został reprezentant AWL sierż. pchor. Kamil Cichy z 13 kompanii szkolnej, który jednocześnie wywalczył tytuł najlepszego żołnierza.

Drużynowo, reprezentacja Uczelni w składzie: sierż. pchor. Kamil Cichy, sierż. pchor. Adam Halicki, sierż. pchor. Paweł Przanowski, plut. pchor. Paweł Głuszak wywalczyła srebrny medal, tylko nieznacznie ustępując zwycięzcom.

Pełniący obowiązki rektora-komendanta AWL, pogratulował reprezentantom AWL osiągniętych wyników i życzył kolejnych sukcesów sportowych.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: AWL