AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH 


– Chcę dziś podziękować za profesjonalizm jakim wykazujecie się podczas służby i za zaangażowanie w codzienną pracę – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas świątecznego spotkania z żołnierzami i pracownikami wojska.

W środę, 17 kwietnia prezydent Andrzej Duda oraz Mariusz Błaszczak, szef MON spotkali się w przeddzień Świąt Wielkiej Nocy, w 1. Bazie lotnictwa Transportowego w Warszawie, z żołnierzami i pracownikami wojska. Wśród zaproszonych gości była delegacja podchorążych Akademii Wojsk Lądowych pod przewodnictwem pełniącego obowiązki rektora-komendanta płk. dr. inż. Jacka Narlocha.

Szef MON składając żołnierzom, podchorążym, pracownikom wojska oraz ich rodzinom życzenia podkreślał, że wszyscy Polacy są dumni z Wojska Polskiego. – Zawsze widać było służbę, zawsze widać było, że nie traktujecie Państwo swojej misji jako czegoś, co jest dokonywane przez osiem godzin, ale traktujecie swoje powołanie bardzo poważnie i odpowiedzialnie – mówił minister Błaszczak.

Przedświąteczne spotkanie było także okazją do podsumowania dotychczasowych działań Wojska Polskiego. Szef MON przypomniał również  o zadaniach, jakie stoją przed armią. – Mamy podstawy prawne i finansowe do tego, żeby zmieniać oblicze Wojska Polskiego, żeby Wojsko Polskie było wyposażone w nowoczesny sprzęt. (…) Jeszcze w tym miesiącu zawarta zostanie umowa główna z dostawcą śmigłowców dla Marynarki Wojennej – mówił minister Błaszczak. – To co przez lata wydawało się niemożliwe jest konsekwentnie realizowane – zaznaczył szef MON.

Słowa podziękowania za służbę oraz życzenia do żołnierzy i pracowników wojska skierował także prezydent RP Andrzej Duda. – W wielu miejscach słyszę, że ludzie są dumni z naszych żołnierzy, że są dumni z polskiego wojska. (…) Wierzcie mi Państwo, Polacy bardzo się cieszą, kiedy widzą polskich żołnierzy. Oddychają z ulgą, kiedy żołnierze przyjeżdżają do ich wioski, do ich miejscowości, gdzie ich dawno nie widziano. Zapewniam, że razem z panem ministrem czynimy wszystko, żeby polski żołnierz mógł służyć i bronić Rzeczypospolitej jak najbezpieczniej, czyli żeby był wyposażony w jak najnowocześniejszy sprzęt – powiedział prezydent.

Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP składając życzenia przypomniał też, o tych, którzy świąteczny czas spędzą na służbie poza granicami kraju. W poniedziałek, razem z ministrem obrony, prezydent przekazał osobiście życzenia żołnierzom misji EUFOR i KFOR.


Tekst: MON

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch/MON

 

Back to top