Zgodnie z decyzją Rektora-Komendanta AWL gen. bryg. dr hab. inż. Dariusza Skorupki Akademia Wojsk Lądowych przystąpi w tym roku do realizacji nowych projektów dydaktyczno-naukowych. Przedsięwzięcie będzie oparte na wzorze projektów realizowanych w USMA West Point i MIT – Massachusetts Institute of Technology.

W procesie realizacji projektów będą brali udział podchorążowie i studenci AWL. Dla najlepszych projektów studentów przewidziana będzie nagroda Rektora-Komendanta. Natomiast dla najlepszego zespołu projektowego podchorążych nagrodą będzie wyjazd do USMA West Point i udział w dniach projektowych tej Uczelni - Capston Project Days.

Rektor-Komendant prowadzi także rozmowy nad udziałem naszych podchorążych w zawodach projektowych odbywających się między kadetami USMA West Point, a studentami MIT.

Bardzo nam zależy, na zbliżeniu także z MIT, bo to trzecia Uczelnia w rankingach na Świecie i dzieli ją niecała mila od Uniwersytetu Harvarda – mówi gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka.

Tekst: AWL

Zdjęcia: AWL